1. adventna - a

- Danes je prva adventna nedelja. Verjetno imate doma adventne venčke. Naj ne bodo le lep okras, ampak predvsem molitveni pripomoček. V pomoč pri molitvi so vam lahko tudi adventni koledarji, ki so jih otroci dobili v tem tednu. Hkrati so koledarji tudi spodbuda k dobrodelnosti. Otroci naj zbrani denar ob koncu adventa prinesejo v cerkev k jaslicam.

- Tudi letos bo Miklavž obiskal našo župnijo in obdaril otroke. Med nami bo v četrtek, 5. decembra ob 17.00 v dvorani Kulturnega doma. Sv. Miklavž bo obdaril otroke do vključno 4. razreda. Župnijska Karitas se zahvaljuje za prostovoljne prispevke.

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Zavod Antona Martina Slomška vabi na dobrodelni Miklavžev koncert, ki bo v petek, 6. decembra, ob 18.00 v športni dvorani zavoda v Mariboru. Izkupiček od prodanih vstopnic (20,00 € družinska,  10,00 € odrasli in 5,00 € otroci) bo namenjen dijakom iz socialno šibkejših družin. Nastopajo: Nuša Derenda, Ana Karneža, Il Divji ...

- Rdeči križ Hoče vabi v soboto, 7. 12., med 7.00 in 10.00 v kulturni dom Hoče na merjenje krvnega tlaka, holesterola in krvnega sladkorja. Meritve so brezplačne!

- Prihodnjo nedeljo bo ob 14.00 v Slivnici dekanijsko srečanje mladih. Lepo vabljeni, še zlasti letošnji birmanci – devetošolci.

- Otroke in odrasle naprošamo, če lahko naberejo mah, ki ga bomo potrebovali za jaslice v župnijski cerkvi.

- V imenu župnijske Karitas in vseh ljudi, ki doživljajo stisko, se zahvaljujemo za velikodušnost – za danes darovan denar pri mašnih nabirkah. Vsem sodelavkam in sodelavcem Karitas izrekamo iskreno zahvalo za njihovo požrtvovalno delo skozi vse leto. Naj Bog blagoslavlja njihovo delo ter vašo velikodušnost in požrtvovalnost.

- Dobili smo Družinsko pratiko (5,20 €) in Marijanski koledar (2,00 €). Kupite ju v župnijski pisarni ali v cerkvi.