Nedelja Kristusa Kralja

- Danes popoldan bo ob 14.00 v Staršah dekanijsko srečanje članov Karitas. Lepo vabljeni!

- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. V njem smo skupaj s Kristusom in povezani med seboj kot Božje ljudstvo prehodili del naše poti na tem svetu, usmerjeni k poslednjemu cilju, večnemu življenju pri Bogu. Hkrati danes zaključujemo pastoralno leto vere, ki ga skušajmo poglobljeno nadaljevati: nekoliko več molitve, udeležbe pri sv. mašah, zavzetosti za versko vzgojo otrok, prejemanju zakramentov, vključenosti v župnijo…

- Pred nami je teden Karitas z naslovom “Verjamem vate”, romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo in 23. dobrodelni koncert Klic dobrote v Celju, pa nedelja Karitas … Zopet bo spregovorila dobrota, ki ji bomo v tednu Karitas nadeli nov sijaj. Tudi ob sklepu leta vere je ta dobrota na poseben način priložnost za vsakega vernika; nagovarja nas, plemeniti, poživlja nas. Veseli in hvaležni smo za odprte roke darovalcev. Večkrat ste že dokazali, da znate čutiti človeka v stiski. Z darovi, ki jih darujete za Karitas, pomagamo slovenskim družinam, ki se znajdejo v stiski. Prihodnja nedelja je prva adventna in hkrati nedelja Karitas. Nabirke pri svetih mašah bodo namenjene župnijski in škofijski Karitas.

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

­- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi vse, ki bi bili pripravljeni sodelovati pri izdelavi adventnih venčkov. Kdor more, naj do petka zvečer pripelje primerno zelenje (vejice tise, ciprese, bršljan …), plodove dreves (majhne storže, orehe …) in šibe za obroče. Venčke bomo pletli v veroučni učilnici v petek, 29. novembra, po večerni maši, in v soboto, od 10. ure dalje. Za delo prinesite s seboj vrtne škarje in rokavice. Blagoslovljene venčke boste lahko kupili v nedeljo, po sv. mašah. Vabljeni vsi, ki vam je delo in druženje v veselje!

- Prihodnjo nedeljo začenjamo z adventnim časom. Za nas kristjane je to poseben čas, ker nas vabi, da se spomnimo na preteklost, nas spodbuja, da živimo v sedanjosti in da se pripravimo na bodočnost. V adventu se pripravljamo na božič in na drugi Kristusov prihod na svet, ko se bo vrnil kot Kralj vsega vesolja. Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- Dobili smo Marijanski koledar (2,00 €).

- Aritours vabi na predbožično romanje »Romantično praznični Steyr in Christkindl«. Romanje bo v soboto, 7. decembra. Cena je 39,00 €. Prijavite se v župnišču.