30. navadna nedelja - žegnanjska

- Bliža se praznik vseh svetih, ko ste že ali še boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Reciklaža odpadnih sveč je zaradi sestavljenih materialov plastike okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo dosedanje navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo vzpodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …).

- Ob prazniku vseh svetih naj na grobovih naših najdražjih, ki se jih spominjamo, gori ena sveča manj in naj jih krasi en cvet manj. To je geslo vsakoletne akcije, ki poteka ob prazniku Vseh svetih. Bodimo  tudi ob tem prazniku sočutni do vseh ubogih in namenimo znesek sveče ali cveta za lajšanje stiske. Hvala za Vaš dar!  Svoje darove lahko nakažete na TRR Nadškofijske karitas Maribor: SI56 2410 0888 8888 889

- V petek je praznik vseh svetih. Ta dan vsako leto še tesneje poveže vse žive in rajne. Lepo vabljeni k prazničnim sv. mašam. Popoldan bo ob 14.00 sveta maša v župnijski cerkvi, nato odidemo na pokopališče, kjer bo najprej molitev pri vežici (vabljeni čim bliže!) in nato blagoslov grobov. Enako bo ob 16.00 v Razvanju (molitev bo pri križu). K skupni molitvi rožnega venca ste vabljeni: v Razvanju ob 17.00, v Hočah pa ob 18.00.

- V soboto je spomin vernih rajnih. Pridite k maši in se pridružite skupni molitvi za duše v vicah.

- Zaradi praznika vseh svetih, ki je letos na prvi petek, bo g. župnik obiskoval bolnike na prvo soboto.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke namenjene vzdrževanju cerkvenih objektov. Bog povrni vašo dobroto!

- Prihodnja nedelja je zahvalna in hkrati Lenartova, zato bo sv. maša tudi pri sv. Lenartu ob 10.30. Lepo vabljeni!

- Aritours vabi na predbožično romanje »Romantično praznični Steyr in Christkindl«. Romanje bo v soboto, 7. decembra. Ob prijavi do 31. 10. je cena 34,00 €, sicer 39,00 €. Prijavite se v župnišču.