29. navadna nedelja - misijonska

- Danes po vsem svetu obhajamo misijonsko nedeljo. Spominjamo se vseh ljudi po svetu, ki hrepenijo po odrešenju in še posebno vseh misijonarjev, ki veselo oznanilo evangelija prinašajo po vsem svetu. Obenem pa v znamenju pristne krščanske ljubezni pomagajo vsem, ki so pomoči potrebni. Misijonska nedelja je dan solidarnosti vesoljne Cerkve. Prav zaradi tega so darovi, ki jih v ta namen darujete, namenjeni za potrebe pri misijonskem poslanstvu.

- Lepo vabljeni na škofijsko praznovanje misijonske nedelje v župniji Cirkovce, ki ga bo vodil pomožni škof v pokoju mons. dr. Jožef Smej. Ob 15. uri  bo molitvena ura, ob 16. uri pa maša ob somaševanju duhovnikov. Po maši bo muzikal ob novi knjigi o patru Drevenšku z naslovom Črnec v beli koži.

- Z veroukom v Reki bomo začeli, ko dobimo dovoljenje z ministrstva. Čeprav se oktober preveša v drugo polovico, ga zaenkrat še nismo dobili.

-  V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Vse, ki vas zanima Sveto pismo, vabljemo v petek po večerni sveti maši na srečanje biblične skupine. Beremo Markov evangelij, prvo poglavje (Mr 1,14-28).

- V noči iz sobote na nedeljo prestavimo ure na zimski čas.

- Mladinke, mladinci dekanije Dravsko polje  vabljeni duhovni vikend. Duhovni vikend bo od 25. do 27. 10 na Dominikovem domu na Pohorju. Prijavite se v župnišču!

- Počasi se bliža praznik vseh svetih in vernih duš, ko se še posebej spominjamo naših rajnih staršev, bratov, sester, sorodnikov, dobrotnikov, prijateljev in znancev. Za kristjane ni dovolj, če se naših dragih rajnih spominjamo samo s svečami in rožami. Potrebno je, da živijo v spominu molitve. Sveče dogorijo, rože ovenijo, molitev pa ostaja in daje zagotovilo življenja pri Bogu. Karitas vas vabi, da ob 1. novembru in med letom prižgete svečo manj ali manjšo svečo in del sredstev namenite za ljudi v stiski.

- Aritours vabi na predbožično romanje »Romantično praznični Steyr in Christkindl«. Romanje bo v soboto, 7. decembra. Ob prijavi do 31. 10. je cena 34,00 €, sicer 39,00 €. Prijavite se v župnišču.