28. navadna nedelja

- V oktobru vabimo k molitvi rožnega venca po družinah in pred vsako sv. mašo.

­- Pridi in poglej: V torek, 15. 10. 2013, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje Verujem v Jezusa Kristusa, edinega Sina Božjega od strani 123 do 132. Pridite, da obnovimo svoj odnos do Jezusa. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- Molitvena zveza za duhovne poklice nadškofije Maribor vabi k molitvi za nove duhovne poklice, njihovo svetost in stanovitnost. Molitveno srečanje bo v sredo, 16. oktobra 2013, ob 10. uri v cerkvi Šolskih sester na Strossmayerjevi ulici 17 v Mariboru. Lepo vabljeni!

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. A. Murka vas vabi na kulturno-izobraževalni večer z naslovom Romajmo v Lurd. Na to dolgo romanje po Evropi nas bo popeljal s svojimi razmišljanji in vtisi Robi Emeršič, naš rojak in župnik v Račah. Dobimo se v hoškem župnišču v petek, 18. oktobra 2013, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- V soboto bo župnijsko romanje na Trsat. Odhod avtobusa bo ob 5.30 izpred cerkve v Hočah. Bodite točni! S seboj imejte malico. Čas in priložnost za kosilo bo v Postojni. Vrnemo se v večernih urah.

-  Prihodnja nedelja je misijonska nedelja. Bog povrni vsem, ki boste darovali za pomoč misijonskim deželam in našim misijonarjem. Lepo vabljeni na na škofijsko praznovanje misijonske nedelje v župniji Cirkovce, ki ga bo vodil pomožni škof v pokoju mons. dr. Jožef Smej. Ob 15. uri  bo molitvena ura, ob 16. uri pa maša ob somaševanju duhovnikov. Po maši bo muzikal ob novi knjigi o patru Drevenšku z naslovom Črnec v beli koži.

-  Mladinke, mladinci dekanije Dravsko polje  vabljeni duhovni vikend. Ste dijaki ali študentje, vsi iščete trdno točko v življenju. To točko lažje najdemo in ji sledimo, če smo povezani – po še prijetno je, če so prijatelji skupaj. Duhovni vikend bo od 25. do 27. 10 na Dominikovem domu na Pohorju.

-  Tisti, ki boste poromali v Međugorje, poravnajte drugi obrok še v tem tednu!

- V Mariboru deluje družinski center Mir. Center pomaga preventivno in terapevtsko družinam, zakoncem, parom, mladostnikom in posameznikom. Več si lahko preberete na njihovi spletni strani www.dc-mir.si.