26. navadna nedelja - Mihaelova

- Od jutri, t.j. ponedeljka dalje bodo večerne svete maše v Hočah ob 18.00 in v Razvanju ob 17.00.

- Smo v času devetdnevnice na čast Svetemu Duhu za naše birmance, ki se pripravljajo na prejem zakramenta svete birme. K devetdnevnici vabljeni birmanci, starši in botri, pa tudi vsa župnija. To je lepa priložnost, da kakor nekoč apostoli z Marijo, pričakujemo prihod Svetega Duha, ki ga ljudje tega časa tako zelo potrebujemo. Povabljeni, da z osebno in skupno molitvijo podpremo naše birmance.

- V četrtek se bo ob 17.00 g. birmovalec srečal z birmanci (tudi s starši in botri). Po srečanju bo sveta maša h kateri ste vsi lepo vabljeni.

- V petek ob 17. uri je spoved za birmance. Hkrati pa so k spovedi povabljeni tudi starši in botri. Možnost bo pred sveto mašo.

- Pred nami je prvi četrtek, petek in prva sobota v mesecu z ustaljenimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- V nedeljo, 6. oktobra, bo ob 10.00 slovesnost svete birme. Zakrament bo našim devetošolcem podelil kanonik g. Jože Goličnik. Zakrament svete birme lahko imenujemo zakrament krščanske zrelosti ali odraslosti, kajti zrel in odrasel človek dela in živi iz prepričanja, dela s srcem, dela svobodno in je v tem svojem ravnanju srečen in vesel in ponosen. Nekaj klopi v cerkvi bo rezerviranih za birmance, birmanke, njihove botre in starše. Hvala za razumevanje!

- Mesec oktober nas vabi k molitvi rožnega venca. Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v župnijsko cerkev, kjer bomo pol ure pred sveto mašo molili rožni venec, za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … Vabljeni k molitvi tudi doma – vsaj kakšno desetko rožnega venca.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke namenjene vzdrževanju župnijskih stavb. Bog povrni vašo dobroto!

- Avtobus za župnijsko romanje na Trsat je že zaseden. Tisti, ki še niste poravnali 15,00 € za prevoz, storite to čimprej.

- Od 28. decembra 2013 do 1. januarja 2014  bo v Strasbourgu (Franci-ja), potekalo evropsko srečanje mladih. Mladi, prijavite se do 20. novembra 2013 (http://www.drustvo-skam.si/esm/prijavnica.php)

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina
  • novo Ognjišče