25. navadna nedelja - Slomškova

- Danes je Slomškova nedelja, zato ste lepo vabljeni na praznovanje, ki bo v Novi Cerkvi pri Vojniku. Ob 15.00 bo molitvena ura in ob 16.00 slovesna sveta maša, ki jo bo ob somaševanju duhovnikov daroval celjski škof dr. Stanislav Lipovšek.

- Danes popoldan vabljeni v Slivnico, kjer bo ob 15.00 dekanijsko srečanje cerkvenih pevskih zborov.

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Po Jezusovem vnebohodu so se apostoli  skupaj z Marijo v molitvi pripravljali na prihod Svetega Duha, na prve Binkošti. S tem so pokazali, kako se moramo tudi mi pripraviti na prejem sv. birme. Birmanska devetdnevnica bo potekala od petka, 27. septembra  do sobote, 5. oktobra.  K devetdnevnici posebej vabljeni starši, botri in drugi sorodniki naših birmancev!

­- V petek bo po večerni maši srečanje biblične skupine. V letošnjem pastoralnem letu se bomo poglabljali v Markov evangelij. Na našem prvem srečanju bomo razmišljali o začetku prvega poglavja (Mr 1, 1-13). Vabljen prav vsak, ki ga zanima Sveto pismo. Pridi in spoznaj, kaj Bog Tebi govori po evangeliju!

- Prihodnja nedelja je Mihaelova, zato lepo vabljeni na žegnanje v Razvanje.

- Prihodnja nedelja, 29. septembra, je tudi kvatrna nedelja. Dar, ki ga boste darovali pri sveti maši, je namenjen vzdrževanju bogoslovja, kjer se mladi fantje pripravljajo na duhovniški poklic.

- Vabljeni na župnijsko romanje na Trsat, ki bo v soboto, 19. oktobra 2013. Prijavite se v župnišču. Ob prijavi plačate 15,00 € za prevoz. Za kosilo (v Postojni) in morebitno vstopnino na Trsatu poravnate na avtobusu.

-  Od 28. decembra 2013 do 1. januarja 2014  bo v Strasbourgu (Franci-ja), potekalo evropsko srečanje mladih. Mladi, prijavite se do 20. novembra 2013

(http://www.drustvo-skam.si/esm/prijavnica.php)

-  Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina
  • revija Magnifikat (4,90 €)

- V Družini lahko preberete:

• V sredici travme srečati Kristusa
  • Mali princ v letu vere
  • Konstantinov edikt je popolnoma spremenil Evropo
  • Če ti gre prijatelj »na živce«