Vnesite vaš naslov

- Danes je prva nedelja v mesecu, zato povabljeni v župnišče na kavo, čaj, pecivo.

- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Ta čas nas kliče k budnosti in čuječnosti. Vse je usmerjeno k temeljnemu sporočilu, da Bog prihaja med nas. Na ta prihod pa se je treba pripraviti. Zato je priložnost, da v tem času vsak kristjan naredi inventuro svojega verskega in duhovnega življenja. Postavimo si vprašanje: »Kakšna je moja vera? Kako živim svoje krščansko življenje?« Opravimo tudi sveto spoved, ki bo sestavni del priprave na božič. Priložnost zanjo je pred in po sveti maši. Lepo povabljeni v tem adventnem času k osebni in družinski molitvi, doma ob adventnem venčku. Povabljeni k obisku sv. maše. Naj nam vse to pomaga pri pripravi na božič.

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca

- Katoliško društvo dr. Antona Murka in Župnijska karitas Hoče vas vabita na MIKLAVŽEVANJE, ki bo v sredo, 5. decembra 2012, ob 17. uri v kulturnem domu Hoče. Ogledali si boste kratko igrico, Miklavž pa bo obdaril vse otroke do vključno četrtega razreda. Starši in stari starši, pripeljite svoje malčke! Hvala za prostovoljne prispevke!

- Pred nami je prvi četrtek in prvi petek z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V petek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Pogovarjali se bomo o 20. poglavju Apostolskih del (Apd 20). Pridi in se nam pridruži!

- RK Hoče vabi v soboto, 8. 12., med 7. in 10. uro v kulturni dom Hoče na merjenje krvnega tlaka, holesterola in krvnega sladkorja. Za opravljeno storitev bo treba plačati 5,00 €

- V soboto je praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. V adventnem času je ta praznik znamenje, kako se pripravljati na Gospodov prihod. Najvažnejše je, da mu pripravimo brezmadežno srce, osvobojeno greha in zlega.

- Otroci so pri verouku prejeli brezplačni adventni koledar. V koledarju imajo za vsak dan adventno zgodbico, ki naj jo s starši prebirajo zvečer ob adventnem venčku. Nato naj skupaj molijo tudi večerno molitev. Trudijo naj se za obisk svete maše in za dobra dela. V sredini je priloga, na kateri je narisan adventni misijonski hranilnik. Vanj naj zbirajo »sadove« njihovega adventnega premagovanja in odpovedi v korist bolj potrebnim otrokom v misijonskih deželah.

- Dobili smo Družinsko pratiko (5,00 €) in Marijanski koledar (2,00 €). Kupite ju v župnijski pisarni ali v cerkvi.

- V vsako verno družino spada vsaj en verski časopis. Cene verskih časopisov v letu 2013:

- Družina (83,20 €)

- Beseda med nami (19,20 €)

- Božje okolje (24,00 €)

- Ognjišče (27,75 €)

¿ Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina (1,60 €)
  • decembrsko Ognjišče (2,20 €)
  • Mavrica (3,20 €)

PRIPOROČAMO!