Oznanila na 29. navadno - misijonsko nedeljo

- Danes je misijonska nedelja. To je praznik zahvale in hvaležnosti za delovanje misijonarjev in njihovih dobrotnikov doma in po svetu. Hvaležni smo za vse ljudi, ki zrejo preko meja svoje domovine ter z molitvijo in darovi pomagajo pri premagovanju revščine, bolezni, nepismenosti ter drugih stisk in težav. Lepo vabljeni, da molimo za misijonarje ter velikodušno darujemo za misijone.

- V četrtek, po sveti maši, tiha molitev pred Najsvetejšim

V petek, po sveti maši, biblična skupina. Beremo Apd 17. Lepo vabljeni.

- V noči iz sobote na nedeljo bomo prestavili ure na zimski čas!

- Še naprej lepo vabljeni k molitvi rožnega venca. Molimo ga vsak dan pol ure pred mašo in tako podpiramo našo župnijsko občestvo. Vzemimo si čas, da vsaj enkrat v tem mesecu, če ne že večkrat, izkažemo duhovno pripadnost tudi Mariji, ki nas neprestano varuje.

- Bliža se praznik vseh svetih, ko ste že ali še boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Reciklaža odpadnih sveč je zaradi sestavljenih materialov plastike okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo dosedanje navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo vzpodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči.

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina (1,60 €)
  • Ognjišče (2,20 €)
  • Mavrica (3,20 €)

- V novi Družini si lahko preberete:

• Biti zvest Cerkvi danes
  • Moj Bog in moje vse! Izkušnja Boga na duhovnih vajah
  • Kjer se lahko zaneseš edino na Boga (intervju z misijonarko s. Andrejo Godnič)
  • Prijateljstvo z ateistom
  • Ali vam kdo krade življenjsko moč? (o depresiji)
  • Krščanstvo človeka odrešuje