Oznanila na 27. navadno nedeljo

­- Od 7. do 14. oktobra poteka 21. teden za življenje; letos pod geslom »Prišel sem, da bi imeli življenje« (Jn 10,10). Tudi danes, sredi stisk časa, naroda, Cerkve, nas dosega oznanilo življenja. Dosega nas vesela novica, da je Bog poslal svojega Sina, da bi mi po njem imeli življenje. Več o tednu si lahko preberete na www.gibanjezazivljenje.si.

- V četrtek, po sveti maši, tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V petek bo po  maši biblična skupina. Razmišljali bomo o 16. poglavju Apostolskih del (Apd 16). Prisluhnite Božji besedi in se nam pridružite!

- Zavod A. M. Slomška v Mariboru prireja  Medgeneracijski festival, ki se bo odvijal v petek 12. in v soboto, 13. oktobra v prostorih Slomškovega zavoda na Vrbanski 30. Festival se bo pričel v petek ob 19.00 z multimedijskim recitalom Obrazi notranje moči. V soboto bodo prireditve (predavanja, opera, delavnice) od 9.30 ure dalje. Festival je hkrati tudi Dan odprtih vrat Zavoda, in s tem priložnost, da udeleženci obiščejo vrtec, gimnazijo in dijaški dom.

- Aritours vabi na tradicionalno jesensko romanje mariborske nadškofije v Salzburg in Mariaplain, ki bo v soboto, 20. oktobra. Cena romanja je 49,00 € (poravnate ob prijavi). Prijave sprejemamo v župnišču do 8. oktobra. Več o romanju si lahko preberete na spletni strani Aritoursa.

- Smo v mesecu oktobru, ki nas vabi k molitvi rožnega venca. V župniji molimo rožni venec vsak dan pol ure pred mašo in tako podpiramo našo župnijsko občestvo. V mesecu oktobru smo vsi še na poseben način vabljeni, da se pridružimo kot posamezniki ali kot skupine (zakonske, molitvene, zbor, Karitas, ŽPS, itd.). Vzemimo si čas, da vsaj enkrat v tem mesecu, če ne že večkrat, izkažemo duhovno pripadnost tudi Mariji, ki nas neprestano varuje.

- Na polici s tiskom je na voljo: nova Družina (1,60 €), Ognjišče (2,20 €), Mavrica (3,20 €)