Oznanila od 9. do 16. septembra

­- Jutri, v ponedeljek 10. septembra, začenjamo z veroukom. Urnik je objavljen na oglasni deski pred cerkvijo ter na spletni strani župnije.

Veroučence prosimo, da pridejo že k prvi uri. Vsako leto se dogaja, da se nekateri otroci “spomnijo” šele čez kak mesec ali dva, da verouk že poteka.

Naj to veroučno leto, ki je hkrati leto vere, v nas prebudi hrepenenje po Bogu ter obrodi bogate sadove in naj nas Bog blagoslavlja.

-  V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

­ - V okviru Slomškovega leta vabljeni v mariborsko stolnico, kjer bo v  torek, 11. septembra, ob 20.00 nastopil Gregor Čušin z govorom: Vera in kultura – obred ali predstava.

- V sredo po večerni sveti maši bo srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

­- BIBLIČNA SKUPINA. Tudi v letošnjem pastoralnem letu se bomo zbirali in premišljevali ob odlomkih iz Svetega pisma. Res je sicer, da pri vsaki maši poslušamo Božjo besedo iz Svetega pisma, a če jo beremo sami, jo razumemo in doživimo veliko globlje. Pa ne samo to: v biblični skupini si izmenjamo svoja doživetja ob branju, kar nas dodatno duhovno obogati in razširi naš pogled na Biblijo, knjigo vseh knjig. Naše prvo srečanje v novem pastoralnem letu bo po sv. maši v petek, 14. septembra, v župnišču. Beremo 14. poglavje Apostolskih del. Prisluhni Božji besedi in se nam pridruži! Dobrodošel prav vsak!

-  V soboto, 15. septembra, bo župnijsko romanje na Dolenjsko. Odhod avtobusov bo ob 7.00 izpred župnijske cerkve. Bodite točni! S seboj imejte malico (skupnega kosila ne bo).

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina
  • Ognjišče