Redovnice v Hočah

Redovnice so prišle v Hoče

po 2. svetovni vojni, ker je bil njihov samostan (Nazaret pri Banja Luki v Bosni) razpuščen.

Bile so članice reda Častilk presvete Rešnje Krvi. Prišle so štiri. Pripeljal jih je in jim dal prostor v župnišču nadžupnik in dekan g. Alojzij Sagaj. Pomagale so pri delu v kuhinji, pa tudi v pastorali. Ena izmed njih je po dobrem letu življenja in dela tukaj odšla v Beograd, ostale tri pa so ostale v Hočah do svoje smrti. Na našem pokopališču, v bližini duhovniškega groba, so pokopane:

• s. Jozefina - Jožefa Černelč, rojena 13. 8. 1888 v župniji Pišece. Umrla je 16. 3. 1958.

• s. Terezija - Terezija Urek, rojena 26. 9. 1876 v Brezini pri Brežicah. Umrla je 8. 3. 1957.

• s. Apolonija - Marija Planinc, rojena 16. 3. 1879 na Zdolah. Umrla je 26. 8. 1953.