Oznanila

od 21. do 27. maja

V ponedeljek bo po večerni sveti maši srečanje staršev letošnjih prvoobhajancev in prvoobhajank. Lepo vabljeni tudi k sveti maši!

V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

Župnijska karitas Hoče lepo vabi na srečanje starejših faranov, ki bo v soboto, 26. maja. Ob 14.00 bo v župnijski cerkvi sveta maša in ob 15.00 kulturni program v Kulturnem domu Hoče. Prisrčno vabljeni.

Prihodnja nedelja je binkoštna nedelja. Binkošti so tretji največji praznik krščanstva, ko se spominjamo in podoživljamo prvi binkoštni dogodek: prihod Svetega Duha nad apostole in številno množico. Beseda binkošti izvira iz grške besede pentekoste, to je petdeseti, namreč petdeseti dan po veliki noči. Delovanje Svetega Duha se je posebno pokazalo na binkoštni praznik, ko so bili učenci napolnjeni s Svetim Duhom in začeli pogumno pričevati o Jezusu Kristusu in njegovem odrešenjskem delu. Tako so v moči Svetega Duha zamesili kvas Božje besede v testo človeške zgodovine.

Otroci, mladi in tudi vsi ostali, lepo vabljeni vsak dan ob 19.00 k sveti maši in šmarnicam.

Društvo SKAM vabi mlade na poletne tedne v Taizeju in Poletno šolo skupnosti Kaprije. Več o tem si lahko preberete na oglasnih deskah ter na spletnem naslovu www.drustvo-skam.si.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravi in obhajanju slovesnosti svete birme.

Prispele so fotografije zakonskih jubilantov. Dobite jih lahko v župnijski pisarni.