Razmišljanje ob nedeljski Božji besedi

-5. velikonočna nedelja - leto b

To pa je njegova zapoved, da verujemo v €ŚJezusa in se ljubimo med seboj... 1Jn 3,23

Današnja 5. velikonočna nedelja je za našo župnijo še posebej slovesna, saj se je vabilu župnijske Karitas odzvalo več kot 70 parov, ki letos obhajajo okrogle obletnice skupne življenjske poti.

Zakonsko zvezo (največkrat) skleneta dva, ki sta zaljubljena. Sprva v tej zaljubljenosti z lahkoto spregledata napake drug drugega in sta preprosto srečna. Ko pa ta zaljubljenost mine (najkasneje po dveh letih), se naenkrat znajdeta v kruti realnosti. Spoznata, da partner sploh ni tak, kot sta si ga predstavljala in zato hoče žena spremeniti moža, mož pa si želi pobegniti. Potem so tukaj še otroci, ki ju znova vržejo iz tira. Ne glede na to, koliko knjig o vzgoji otrok prebereta, pri njunih otrocih to ne vžge. Potem pa so tukaj še stari starši, ki v upanju, da delajo najboljše za svoje otroke in vnuke, velikokrat postanejo eden izmed glavnih vzrokov za prepir med zakoncema.

Glede na vse to bi bilo čudno, da kakšen par sploh še ostane skupaj. Ja, ko bi bilo odvisno vse od nas ljudi, bi kmalu obupali. Nad zakonsko zvezo bdi Bog. Boga lahko zakonca povabita v odnos z molitvijo, za katero naj bi si vzela čas skupaj (Par, ki skupaj moli, skupaj ostane.). V zakonski zvezi je glavna Ljubezen, ki je od Boga in za Boga €“ Ljubezen se moramo vsak dan znova odločiti. V tej ljubezni zmoremo vsak dan znova odpuščati in začeti znova.

Zato, ker te ljubim, te želim imeti danes ob sebi€Ś Ker te ljubim, bom ostala s tabo v dobrem in tudi v slabem€Ś Ker te ljubim, €Ś

Valerija