RAZMISLIMO OB NEDELJI DOBREGA PASTIRJA

Kaj lahko storimo za rast novih duhovniških poklicev med slovenskimi katoličani?

Vsi moramo poživiti svojo vero, ki mora biti izrazito evangeljska, po zgledu prvih kristjanov, ki so se med seboj imeli radi in med katerimi so se v blagoslovljeni rodovitnosti rojevali vedno novi duhovniški poklici.

Skrbeti moramo, da bodo naše družine fizično, moralno in duhovno zdrave. Glavni vzrok pomanjkanja duhovniških poklicev je razpad družine. Vse moramo storiti, da se bodo v našem narodu ponovno razcvetale močne družine, polne življenjskega optimizma, upanja in veselja ter ljubezni do otrok. Ob vlogi matere naj v polnosti zaživi tudi vloga očeta, potem pa tudi otrok, vse v medsebojni harmoniji.

Poskrbeti je treba za dobro, modro, sodobnim razmeram primerno, vsestransko usklajeno vzgojo otrok in mladine. Pri tem naj bi dogovorno sodelovale vse tri za vzgojo dogovorne ustanove: družina, šola in Cerkev. Kot je spodbujal že sredi 19. stoletja veliki slovenski vsestranski učitelj in škof in Anton Martin Slomšek.

Pri vseh svojih prizadevanjih za rast novih duhovniških poklicev moramo veliko moliti. Nove duhovnike si mora vsako občestvo dobesedno izmoliti. Z zaupno, vztrajno, pogosto, mnogostransko molitvijo.

Nedelja Dobrega pastirja naj nas zato še posebej spodbudi, da bomo vsi slovenski katoličani vse storili, da bo naša krajevna Cerkev imela dovolj dobrih duhovnikov za vse rojake doma in po svetu.

Po: S. Janežiču