Veliki teden

v letu 2012

VELIKI ČETRTEK - SPOMIN ZADNJE VEČERJE.

Dopoldan ob 9.00 ste povabljeni v stolnico k krizmeni maši, pri kateri škof posveti sveta olja, duhovniki pa obnovimo svoje duhovniške obljube.

Zvečer ob 19.00 se bomo zbrali v župnijski cerkvi, da se s slovesno sveto mašo Jezusu zahvalimo za tri velike darove, ki jih je pri zadnji večerji izročil svetu: SVETO EVHARISTIJO, DUHOVNIŠTVO IN NOVO ZAPOVED LJUBEZNI. Po Slavi utihnejo orgle in zvonovi.

Po sveti maši bo prenos Najsvetejšega na Oljsko goro in molitvena ura za nove duhovniške poklice. Nabirka med mašo bo namenjena ubogim €“ za potrebe Karitas.

VELIKI PETEK - SPOMIN JEZUSOVE SMRTI.

Strogi post! To je edini dan v letu, ko ni svete maše.

V času Jezusove smrti (ob 15.00) bomo imeli v župnijski cerkvi križev pot.

Zvečer ob 19.00 pa se bomo zbrali k obredom velikega petka: k poslušanju Božje besede, k prošnjam za ves svet, češčenju križa in obhajilu.

Po končanih obredih bo še molitvena ura €“ začetek molitvene devetdnevnice k Usmiljenemu Jezusu.

VELIKA SOBOTA - SPOMIN JEZUSOVEGA POČITKA V GROBU.

Ves dan bo izpostavljeno Najsvetejše za tiho češčenje in molitev pri Božjem grobu. Pripeljite tudi otroke €Ś

Blagoslov ognja bo ob 8.00 v Hočah in v Razvanju. Pridite z gobami in ponesite velikonočni ogenj na svoje domove. Pokadite jih in molite, naj ogenj Božje resnice in ljubezni prežene vsako temo in mraz.

Blagoslov velikonočnih jedi bo po objavljenem razporedu na zadnji strani glasila.

Velikonočna vigilija bo ob 19.00. Po slavju luči (velikonočna sveča je simbol od mrtvih vstalega Jezusa), po poslušanju Božje besede in Slavi se ponovno oglasijo zvonovi in orgle. Pred evangelijem zadoni velikonočna aleluja €“ vzklik kristjanovega veselja in slavljenja Boga. S prižganimi svečami v rokah (kupili jih boste lahko pred mašo) bomo vsi obnovili krstne obljube in zavezo z Bogom.

VELIKA NOČ €“ SPOMIN JEZUSOVE ZMAGE NAD SMRTJO €“ DAN JEZUSOVEGA VSTAJENJA.

ob 7.00 vstajenje in procesija, ki jo sklenemo z zahvalno pesmijo in blagoslovom z Najsvetejšim, nato slovesna sveta maša.

Slovesne svete maše po prazničnem redu, ob 10.30 tudi pri svetem Lenartu.

Župnik