Preskoči na vsebino


Razmišljanje ob nedeljski Božji besedi

Cvetna - nedelja Gospodovega trpljenja - leto A

"Gospod Bog mi je dal jezik učencev, da bi znal krepiti omagujoče€Ś" Iz 50, 4

Danes je cvetna nedelja in bliža se največji cerkveni praznik, velika noč. Verjamem, da je vsak izmed nas v postnem času razmišljal in se odpovedal kakšnemu balastu, ki ga je dandanes veliko preveč. Pa naj bodo to sladkarije ali kaj drugega. Glavno, da je za nas pomembno in nas postavi na preizkušnjo.

Če smo torej pretekli mesec še nekoliko poglobljeno živeli v preizkušnjah, pomislimo na tiste, ki morajo živeti z velikimi preizkušnjami vsak dan.

Danes pač ne morem mimo razmišljanja o aktualnih dogodkih, o katerih lahko vsak dan poslušamo v medijih. Namreč, o življenjskem standardu vedno večjega števila Slovencev. In tukaj lahko razmišljamo o ljudeh, ki omagujejo.

Mislim, da bi morali dandanes nekoliko več razmišljati o že imenovanem balastu, ki vrti svet. Če lahko izbiramo med desetimi vrstami kruha, je to že veliko. Nekdo ne more. Vendar pa na žalost o tem ne razmišljajo tisti, ki bi dejansko morali.

Torej, razmišljajmo, kaj vse imamo in bodimo za to hvaležni.

Tatjana

Lokacija:
Print Friendly and PDF