1. adventna nedelja - c

- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Na Jezusov prihod se je treba pripraviti. Zato je priložnost, da v tem času vsak kristjan naredi inventuro svojega verskega in duhovnega življenja. Postavi si vprašanje: »Kakšen kristjan sem?« Na podlagi odgovora opravi tudi osebno sveto spoved, ki naj bo sestavni del priprave na božič. Lepo povabljeni v tem adventnem času k osebni in družinski molitvi, doma ob adventnem venčku. Povabljeni k obisku sv. maše, pa tudi k sveti spovedi. Priložnost zanjo bo po vsaki sveti maši - zaradi korona virusa - v zakristiji.

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar. Letos preko zgodb spoznavamo našega misijonarja p. Miha Drevenška. Skupaj s starši naj zgodbe berejo zvečer ob adventnem venčku. Nato skupaj molijo večerno molitev. Trudijo se za obisk svete maše in za dobra dela. V sredini je priloga za misijonski hranilnik. Vanj zbirajo »sadove« njihovega adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah.

- Še dve adventni akciji: - Svetopisemska družba Slovenije je pripravila adventno akcijo z naslovom Zakaj ti si moje upanje, o Gospod. Vsak dan bodo pošiljali zvočni posnetek svetopisemskega odlomka in kratko spodbudo na e-mail prijavljenih udeležencev adventne akcije. - - Pastoralni portal Pridi in poglej nas z akcijo #deli Jezusa letos vabi, da skupaj s svetim Jožefom iščemo pot do jaslic. Več o akcijah in prijavah nanju najdete na obeh spletnih straneh.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Svojci, poskrbite, da se vaši domači, ki ne morejo v cerkev, pred prazniki srečajo z Jezusom v zakramentih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

Posebna prošnja:  Za čistočo in urejenost župnišča ter župnijske cerkve že vrsto let skrbijo naše, predvsem starejše, faranke (tudi kakšen faran je zraven J), razdeljene v 10 skupin. Mnogim med njimi so zaradi starosti in bolezni pošle moči. Zato naprošamo in iščemo mlajše, ki bi nekajkrat na leto pomagali in še naprej skrbeli za župnijske prostore in cerkev.  V kolikor se čutite poklicani, pokličite g. župnika ali go. Valerijo Černe (051 255 494).  Že vnaprej hvala in Bog povrni!