34. nedelja med letom - Kristus Kralj - b

- V letošnjem Tednu Karitas 2021 (22. – 28. 11.) nas bo nagovarjalo geslo: »SRCE, ki sprejema«, ki je še posebej primerno za današnji čas. Nadškof msgr. Alojzij Cvikl je ob tem povedal: »Naj nam bo ta teden vsem v spodbudo, da bodo naša srca postajala vedno bolj sposobna sprejemati druge v odprtosti Sv. Duhu! Če moje srce bližnjega sprejema, me hkrati tudi spodbuja, da se odpravim k njemu in iščem pot do njegovega srca. In potem, ko sem ga slišal in v srcu doumel njegove težave, pač nisem več daleč od spoznanja na kak način mu bom mogel biti v oporo in pomoč. Malo je potrebno za povrnitev upanja: človeka je treba opaziti, ga sprejeti, mu prisluhniti, samo tako se bo počutil sprejetega, razumljenega in spoštovanega...« Za vse nas je vabilo, da se ustavimo in prisluhnemo drug drugemu.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V soboto po sveti maši bo v cerkvi slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- Zaradi trenutne situacije KD Antona Murka ne bo organiziralo delavnice izdelovanja adventnih venčkov. Kljub temu bodo venčki na voljo prihodnjo nedeljo pri svetih mašah. Kdor more, naj prinese primerno zelenje v župnišče do petka dopoldan.  Hvala za vaše denarne darove za adventne venčke, s katerimi društvo krije stroške Kulturno-izobraževalnih večerov.

- Kdor bi v spomin na Marinkino posvetitev želel imeti njeno fotografijo (velikost 20x30cm), jo lahko naroči pri Marinki (031 801 114). Cena fotografije je 8 eur. Naročila zbira do sv. Miklavža :)

- Zaradi epidemije tudi letos ne bo dobrodelnega koncerta župnijske Karitas: »Odpri srce in dlan«. Z nakupom vstopnic ste s svojimi denarnimi darovi pomagali pomoči potrebnim v naši župniji. Epidemija je materialno prizadela še več ljudi. Kdor bi želel darovati, lahko svoj dar odda v nabiralnik v cerkvi (nabiralnik Karitas), daruje ob nedelji Karitas (28. 11. – takrat so vse nabirke namenjene Karitas) ali pa nakaže na TR župnijske Karitas: SI56 0451 5000 3322 952 (Župnijska karitas Hoče, Hočka c. 2, Hoče). Prisrčna hvala za vsak vaš dar!