33. nedelja med letom - b

- V tednu od 14. do 20. novembra 2021 bomo tudi letos obhajali teden zaporov. Naslov letošnjega tedna zaporov je »Pomislite na vrane …«. Upanje nam pomaga prepotovati potovanje iz temin bolečine, trpljenja, strahu ali bridkosti do kraja, kamor lahko posije svetloba. Bog skrbi za nas. Ne glede na to, kako zmedeno ali težko življenje postane, ni Bog nikoli oddaljen in hrepeni, da bi ga spustili k sebi. Skupaj stopajmo skozi ta teden molitve in rastimo v svojem skupnem razumevanju vrednosti, ki jo Bog polaga v vsakega izmed njegovih otrok, da bi se tako kot vrane vzpenjali, končno svobodni, polni zaupanja v njegovo preskrbo in ljubezen do nas. Molimo za družbeno povezanost in obnovljene odnose ter odprtost za velikodušno ljubezen Boga, ki hrepeni po bližini z vsako posamezno osebo, ki jo ceni in pozna po imenu.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Ves november je posvečen našim umrlim, zato se nanje spomnimo tudi s svojimi molitvami.

- Zaradi epidemije tudi letos ne bo dobrodelnega koncerta župnijske Karitas: »Odpri srce in dlan«. Z nakupom vstopnic ste s svojimi denarnimi darovi pomagali pomoči potrebnim v naši župniji. Epidemija je materialno prizadela še več ljudi. Kdor bi želel darovati, lahko svoj dar odda v nabiralnik v cerkvi (nabiralnik Karitas), daruje ob nedelji Karitas (28. 11. – takrat so vse nabirke namenjene Karitas) ali pa nakaže na TR župnijske Karitas: SI56 0451 5000 3322 952 (Župnijska karitas Hoče, Hočka c. 2, Hoče). Prisrčna hvala za vsak vaš dar!

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na novembrsko predavanje v okviru kulturno-izobraževalnih večerov z naslovom Mariborska provinca kongregacije šolskih sester sv. Frančiška Kristusa Kralja: stoletnica ustanovitve province,ki bo v petek, 19. novembra 2021, ob 19.00 preko zoom povezave. Prve šolske sestre na čelu z materjo Margareto Puhar (1818–1901) so na Slomškovo pobudo prišle v Maribor že daljnega leta 1864. Pet let pozneje, leta 1869, je mala skupnost, ki se je posvečala predvsem vzgoji in izobraževanju ženske mladine, postala samostojna kongregacija. Leta 1922 je kongregacija dobila potrjena lastna redovna pravila ali konstitucije in postala ustanova papeškega prava. Decembra 1922 se je dotlej enotna kongregacija razdelila v štiri province: slovensko s sedežem v materni hiši v Mariboru, hrvaško, italijansko in severnoameriško. Ob stoletnici nastanka mariborske province in petdesetletnici izhajanja glasila Glasovi je nastala potujoča razstava Sto let Gospodovih milosti bom na veke opeval. Njena avtorica mag. Lilijana Urlep iz Nadškofijskega arhiva Maribor nas bo popeljala v zgodovino tega reda. Lepo vabljeni, da se nam pridružite.