31. nedelja med letom - žegnanjska - b

- Po naši dekaniji roma križ svetovnega dneva mladih ( ta bo v Lizboni leta 2023). Križ je v naši dekaniji od 29. oktobra do 5. novembra. Osrednje srečanje mladih bo v danes popoldan, 31. 10., ob 15.00 na Ptujski gori, z zaključkom s sveto mašo ob 16.00. Vabljeni mladi, še zlasti letošnji birmanci ter pripravniki na birmo.

- Jutri je praznik vseh svetih. Ta dan vsako leto še tesneje poveže vse žive in rajne. Lepo vabljeni k prazničnim sv. mašam. Popoldan bo ob 14.00 sveta maša v župnijski cerkvi, sledi molitev pri pokopališki vežici in nato blagoslov grobov. V Razvanju bo maša ob 15.00, molitev pri križu in blagoslov grobov. Lepo vabljeni tudi k molitvi rožnega venca v župnijsko cerkev ob 18.00.

- Škofijska karitas Maribor ob dnevu vseh svetih vabi k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete na Karitas Slovenska Bistrica: TRR: SI56 0228 0009 2526 191; LJ  BANKA, namen: KARITAS 2021.

- V četrtek je po sveti maši izpostavljeno Najsvetejše. Vabljeni k tihi molitvi.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je zahvalna. Na zahvalno nedeljo cerkve okrasimo z dobrotami iz vrtov, polja, kleti, polic…, pač s tistimi, ki nam služijo za preživetje. Zato se vam za te dobrote tudi priporočamo. Cerkve bomo okrasili z vsem, kar boste prinesli Izročite jih lahko v župnišču najkasneje do petka, 5.11., popoldan.  Hvala! Sveta maša bo tudi pri sv. Lenartu ob 10.30. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene kot prispevek pokritju stroškov toplotne črpalke za ogrevanje župnišča in učilnic.  Hvala za vsak vaš dar!