26. nedelja med letom - Mihaelova in Slomškova - b

- Upoštevajmo preventivne ukrepe za preprečevanje virusnih okužb: vzdrževanje medosebne razdalje, razkuževanje rok in nošnja zaščitnih mask v cerkvi in drugih zaprtih prostorih. Za vse starejše od 15 let je obvezno tudi izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.

- Danes je Slomškova nedelja.  Osrednja slovesnost bo pri Sv. Jožefu v Celju. ob 15.00 bo molitvena ura, ob 16.00 pa sveta maša, ki jo bo ob somaševanju navzočih duhovnikov daroval upokojeni ljubljanski nadškof metropolit msgr. dr. Anton Stres.

- Birmanci in birmanke, skupaj s starši in botri, tudi v tem tednu lepo vabljeni k devetdnevnici, ki je zvečer ob 19.00. Jutri, v ponedeljek, se bo birmovalec, nadškof Alojzij Cvikl, ob 18.00 srečal z birmankami in birmanci. Kratek sestanek za starše pa bo v torek po sveti maši. Birmanke, birmance, njihove botre in starše priporočamo v molitev! Slovesnost sv. birme bo prihodnjo nedeljo ob 10.00.

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- V petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu. Pri sv. mašah bo vaš dar namenjen obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar.

- Prihodnji mesec je misijonska nedelja (24. 10.), zato se pridružujemo prošnji slovenske misijonarke, s. Urše Marinčič, ki deluje v Gani. »Dragi moji, to pot se na vas obračam z eno prošnjo ... Naši otroci in mladi praktično ne poznajo knjig. Niti v šoli nimajo učbenikov in delovnih zvezkov. Imajo le zvezke, v katere si zapisujejo, kar jim učitelji narekujejo ... Vsi mi pa vemo, kakšno bogastvo je knjiga in kako nekaj čudovitega je preko nje vstopati v nov, še nepoznani svet, poln skrivnosti, dogodivščin, okusov, občutij ...« Če ima kdo kakšno zanimivo knjigo, strip ali poljudnoznanstveno revijo v angleškem jeziku in jo je pripravljen podariti ganskim otrokom in mladim, jo prinesite v župnišče, kjer je za to pripravljena škatla. Knjige zbiramo do 20. oktobra.