24. nedelja med letom - b

- V preteklem tednu smo že začeli z veroučnimi srečanji. Starši in veroučeni, naj bo vaša pot obilno blagoslovljena v veroučnih in šolskih učilnicah, po vaših domovih pa naj se razlega skupna družinska molitev in se godi polno drobnih čudežev vere, ljubezni, upanja in tudi odpuščanja.

- Otroški pevski zbor Jurčki vabi vse otroke, ki radi in lepo pojete, da se jim pridružite. Vaje imajo vsak petek, ob 17. uri, v učilnici v župnišču. Jurčki vas bodo zelo veseli.

- V soboto, 18. septembra 2021, bo v Stični že 40. festival mladih. Štirideset let omenjeni festival vzgaja, utrjuje v veri in spodbuja generacije mladih. Geslo srečanja je »Utrdi moje korake!«

- Kristjani so postali: Isabella Pintarič iz Maribora in Julija Zelnik iz Šentilja.. Čestitamo!

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer: ODKRIVANJE JAPONSKE – dežele tisočerih otokov in tisočerih podob.Japonska družba je rezultat tisočletnega zgodovinskega razvoja in raznolikih vplivov iz bližnjih in daljnih dežel kljub svoji geografski ločenosti od bližnjih sosedov. Raziskovanje Japonske nas popelje v odkrivanje plasti moderne in hkrati tradicionalne dežele z bogato kulturo in umetnostjo, pestrim religioznim življenjem, očarljivim podeželjem in utripajočimi mesti. Tudi po več kot dvajsetih letih spoznavanja številnih podob je Japonska še vedno skrivnostna in osupljivo privlačna.V skrivnostni svet Daljnega vzhoda nas bo popeljala poznavalka japonske kulture in jezika dr. Nataša Visočnik Gerželj. Dobimo se v župnišču Hoče v petek, 17. septembra 2021, ob 19.45.Za udeležbo velja pogoj PCT (prebolel, cepljen, testiran). Lepo vabljeni! V primeru poslabšanja epidemioloških razmer bomo predavanje izvedli preko orodja zoom, povezavo bomo po potrebi objavili naknadno.