17. nedelja med letom - b

- Na Krištofovo nedeljo, to je tista, ki je najbližja godu sv. Krištofa (24. 7.), je pri nas že od leta 1987 darovanje za vozila, namenjena misijonarjem. Vsekakor je vsakdo izmed nas iskreno povabljen, da po svojih močeh podpre to akcijo zbiranja sredstev za najrazličnejša prevozna sredstva, namenjena našim misijonarjem. Po svetih mašah bo blagoslov prevoznih sredstev in udeležencev v prometu. Pri izhodu iz cerkve bo škatla za darovanje, vzemite pa si molitveni kartonček in nalepko.

- Da ne bi bili ostareli pozabljeni, je papež Frančišek ustanovil Svetovni dan starih staršev in ostarelih, ki ga obhajamo na četrto nedeljo v juliju (25. 7.), torej v bližini praznika sv. Joahima in Ane. Starost je milost, je poslanstvo, je poklicanost. Da starostniki ne bi ostali pozabljeni, bo Cerkev vsako četrto nedeljo v juliju obhajala svetovni dan starih staršev in ostarelih. Papež starostnike pogosto opredeljuje kot bogat zaklad modrosti, ki s tem, da predstavlja spomin preteklosti, zagotavlja tudi prihodnost. Kvaliteta neke družbe se kaže v njenem odnosu do ostarelih.

- Pri izhodu iz cerkve si lahko vzamete knjižico s potekom posvetitve Marinke Novak v red posvečenih devic. Posnetek posvetitve bo na TV Exodus danes, 25. 7., ob 18.00.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar! Hvala tudi vsem, ki darujete za mašne namene.

- Aritours vabi na tradicionalno jesensko romanje mariborske metropolije (duhovni vodja bo mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl), ki bo 4. 9. v Šmarje pri Jelšah, Olimje in Sladko goro. Cena je 35,00 € - plačate ob prijavi v župnišču.

- V veroučni učilnici v Hočah je na ogled razstava z naslovom Ljubljanski nadškof Alojzij Šuštar  in demokratične spremembe v Republiki Sloveniji. Vabljeni k ogledu.