Katehetsko pismo 2020

KATEHETSKO PISMO

za veroučno leto 2020/2021

Dragi starši/skrbniki in veroučenci!

Za nami so poletni dnevi, ko smo bili povabljeni, da odidemo na samoten kraj in se malo odpočijemo (Mr 6,31). Sedaj pa je čas, da pogledamo v novo katehetsko leto, četudi v nekoliko spremenjenih okoliščinah, ki zahtevajo nov in drugačen način.

Pred nami so zopet novi »izzivi«. Pouk, interesne dejavnosti in druge aktivnosti … Pa še ena odgovornost in naloga je pred nami, »odkrivati lepoto in pomembnost vere in jo predajati mladim«.

V Cerkvi imamo že stoletja za to vpeljan verouk/katehezo. To je veselo oznanilo o Bogu in Cerkvi ter dopolnilo verskega življenja in domače vzgoje. Naredimo, kar je naša dolžnost in naloga! Boga pa prosímo, naj nam daje rast.

Starši, kateheti in drugi vzgojitelji povabljeni v veroučno šolo.

Vsem želimo odgovoren začetek, pogum v nadaljevanju in obilo Božjega varstva ter dušnega in telesnega zdravja.

Župnik Alojz

in katehistinje Helena, Marija Magdalena in Viktorija

Začetek verouka

Začnemo v ponedeljek, 7. septembra.

Z Božjim blagoslovom bomo v veroučno leto »uradno« vstopili na katehetsko nedeljo, 27. septembra, pri maši ob 10.00. K tej maši vsi (starši in otroci) lepo povabljeni!

Vpis otrok

bo v času verouka - glej urnik. K verouku vsi veroučenci prinesejo izpolnjeno vpisnico, ki jo najdete na spletni strani župnije, v cerkvi ali župnišču. Če je bil otrok krščen v drugi župniji, prinesite njegov krstni list, ki ga dobite v župniji otrokovega krsta. Vpisnico potrebujemo zaradi enakomerne porazdelitve učencev po razredih v posamezne skupine - velja za tiste razrede, kjer je več veroučenev - in za dopolnitev morebitnih manjkajočih podatkov.

Vpisni list

Vpisni list starši izpolnite že doma in ga osebno (starši ali veroučenci) oddate ob vpisu.

Starši kateheta ob vpisu oz. pred prvo uro verouka obvestite tudi o morebitnih otrokovih posebnih potrebah (hiperaktivnost, alergije, disleksija ipd.).

Birmanci

Veroučenci letošnjega 9. razreda bodo zakrament sv. birme prejeli v nedeljo, 4. oktobra, pri maši ob 10. uri. V mesecu septembru jih skupaj s starši in botri čaka še poglobljena priprava, ki bo prilagojena trenutnim razmeram.

Priporočljiv dar za veroučno katehezo

Prosimo vas, da prispevate priporočeni dar 20 € (lahko tudi več) za delno kritje stroškov veroučne šole (elektrika, ogrevanje, čiščenje, katehetski pripomočki, nagrada za katehete). Župnik poučuje brezplačno.

Vabilo k ministrantom in otroškemu pevskemu zboru

Lepega in doživetega bogoslužja ni brez našega dejavnega in zavzetega sodelovanja. Pri tem imajo pomembno vlogo pevski zbori in ministranti.

Ministrantska srečanja bodo po dogovoru, srečanja otroškega pevskega zbora Jurčki pa ob petkih ob 17. uri.

Sveta maša

Maša je zaklad, iz katerega kristjani živimo. K temu »zakladu« ste vsako nedeljo lepo vabljeni. Naj naše družinske maše ob 10.00 slavijo in častijo Boga in povezujejo naše farno občestvo.

Vstop v veroučne prostore

Starše, stare starše in druge spremljevalce mlajših veroučencev prosimo, da otroke pospremijo do vrat župnišča in jih po koncu verouka tam tudi prevzamejo. Vstop v župnišče/učilnice je v času nevarnosti širitve novega koronavirusa dovoljen samo (zdravim) veroučencem in katehetom.

Veroučenci, ki čakajo na verouk, se ne smejo zadrževati v prostorih župnišča, zato prosimo, da pridejo v župnišče le nekaj minut pred začetkom verouka.

Urnik verouka za veroučno leto 2020/2021

9.

sreda ob 14.00

četrtek ob 17.30