22. nedelja med letom - a

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar.

- Katehetsko leto (verouk) se bo začelo v ponedeljek, 7. septembra. Urnik in katehetsko pismo je objavljeno na spletni in FB strani župnije, na voljo pa je  tudi v cerkvi ali župnišču.

- Letos se bo zaradi nastale situacije Stična mladih odvijala po različnih dekanijah. Za našo dekanijo bo srečanje v župniji Slivnica. Na dogodek vabimo vse mlade, starejše od 14 let. Še posebej lepo vabljeni tudi mladi/devetošolci, ki bodo oktobra prejeli zakrament sv. birme.  Več o dogodku v prihodnji številki Zvona.

- Veroučenci letošnjega 9. razreda bodo zakrament sv. birme prejeli v nedeljo, 4. oktobra, pri maši ob 10. uri. V mesecu septembru jih skupaj s starši in botri čaka še poglobljena priprava, ki bo prilagojena trenutnim razmeram.

- Za preprečevanje širjenja epidemije Covid 19: verniki pri nedeljskih in prazničnih svetih mašah ob vstopu v cerkev  oddajo v škatlo list s svojo telefonsko številko (če pride k maši več članov družine, napišete telefonsko številko le enega člana). V zaprtih cerkvenih prostorih je obvezna uporaba zaščitne maske. Pred vhodom v prostor si razkužite roke.

- Kristjani so postali Sanja Leskovar iz Laporja, Izabela Černuta iz Hoč, Jonatan Mišič iz Hoč. Čestitamo!

- Poročili se bodo:

1. Klemen Bojanovič, rkt, samski in Mirjam Jelnikar, rkt, samska.

2. Simon Dvoršak, r.k., samski in Mateja Jelenko, rkt., samska.

3. Matej Prelog, r.k., samski in Urška Hudrap, rkt, samska.

Čestitamo!