3. postna - a

- V nedeljo, 15. 3. 2020 bo na RTV Slo 1 prenos sv. maše iz mariborske stolnice, iz Slomškove kapele. Maševal bo g. Alojzij Cvikl, mariborski nadškof in metropolit. Ker zaradi korona virusa ne bo rednih sv. maš v župniji, vam iz srca priporočam, da se doma udeležite te sv. maše preko TV.

- Teden družine obhajamo vsako leto med praznikom sv. Jožefa, 19. marca, in Gospodovim oznanjenjem, 25. marca. Letošnje geslo za Teden družine se glasi: »Kdor se uči, je mlad.«  Na Radiu Ognjišče bo v tem tednu mogoče prisluhniti pričevanjem mož-očetov, žena-mater, zakoncev, (starih) staršev, mladih, ločenih, samskih, ovdovelih. Priporočamo - poslušajte radio Ognjišče - posebej v teh dneh, ko po župnijah ni sv. maš in drugih srečanj. Zgodbe in spodbude za molitev najdete tudi na  povezavi na Pastoralnem portalu Pridi.com. Povabljeni ste, da zgodbe v Tednu družine preberete tudi vi. Najlepše je, če jih berete v krogu družine in si po branju vzamete še nekaj časa za pogovor. Pri pogovoru vam je lahko v pomoč vprašanje, ki je zapisano pri določenem dnevu. Večer zaključite z molitvijo za može, za očete, za mamice, za vse starše, za babice, osamljene ... Lahko zmolite eno desetko ali pa en očenaš, kolikor lahko. Vsaka molitev šteje.

- 15. radijski misijon na Radiu ognjišče z naslovom Si upaš živeti? bo od 29. marca do 4. aprila. Več o misijonu v prihodnji številki Zvona.