1. postna - a

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek in petek (5. in 6. marec) je za našo župnijo praznik CELODNEVNEGA ČEŠČENJA NAJSVETEJŠEGA. Češčenje začnemo v četrtek zjutraj s sveto mašo v Hočah. Najsvetejše bo izpostavljeno do 10.00, do druge svete maše. V tem času vabljeni k molitvi rožnega venca, tihi molitvi, spovedi. Najsvetejše bo nato zopet izpostavljeno do 15.00. S češčenjem bomo nadaljevali v Razvanju, kjer bo ob 16. molitev križevega pota in ob 17.00 sveta maša.

V petek bo enako kot v četrek dopoldan. Ob 15.00 bo križev pot in ob 16.00 bo sklepna sveta maša s somaševanjem dekanijskih duhovnikov. K tej sveti maši lepo vabljeni, še posebej veroučenci skupaj s svojimi starši.

- V soboto, 7. 3., bo ob 16.00 srečanje ministrantk in ministrantov. Lepo vabljeni tudi ostali veroučenci, ki bi to želeli postati.

- Za preprečevanje širjenja koronavirusa (COVID 19) je Slovenska škofovska konferenca izdala navodila, med njimi tudi naslednja, ki se naj upoštevajo v cerkvi in pri bogoslužju:

a) Duhovniki naj izpraznijo kropilnike z blagoslovljeno vodo ob vhodu v cerkev. Verniki naj se pri vstopu v cerkev spoštljivo pokrižajo in pokleknejo, kar nadomesti pokrižanje z blagoslovljeno vodo.
b) Pri pozdravu miru duhovnik in verniki opustijo stisk roke.

c) Vernike prosimo, da obhajilo spoštljivo prejemajo samo na roko.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- Križev pot bo tudi vse postne nedelje na Ptujski Gori, in sicer ob 15.00. Po njem bo ob 16.00 sveta maša.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si. Marsikdo se vpraša, komu bom koristil s tem, da se za 40 dni odpovem alkoholu, saj ga tako ne popijem veliko? Z zgledom odpovedi alkohola lahko vplivamo na druge, da se tudi sami lažje odločijo zanj - ima vzgledni učinek. Ali pa lahko premagovanje teh 40 dni darujemo kot duhovno pomoč konkretnemu človeku, ki se še ne more uspešno zoperstaviti skušnjavi prekomernega pitja.

- Pri izhodu iz cerkve so listki, na katere napišete kandidate (2 ženski, 2 moška in enega kandidata, starega med 16 in 30 let) za člane novega pastoralnega sveta. Napišete ime in priimek ter naslov (če veste) kandidata iz svojega kraja. Listke oddate v košaro. Lahko jih tudi vzamete domov in izpolnjene prinesete še prihodnjo nedeljo.

- Danes je prva nedelja v mesecu, zato po prvi in drugi sveti maši lepo vabljeni v župnišče na čaj, kavo in še kaj. Hvala vsem, ki poskrbite za pogostitev.