2. nedelja med letom - a

- Molitvena osmina za edinost kristjanov poteka od 18. do 25. januarja 2020. V tem tednu pri svetih mašah beremo spodbude in molitve za edinost kristjanov. Letošnje spodbude so pripravili kristjani z Malte in nosijo skupni naslov: "Domačini so nas sprejeli nadvse ljubeznivo" (Apd 28,2). Vabljeni k s skupni molitvi za edinost med kristjani!

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- PRIDI IN POGLEJ - V torek, 21. januarja 2020, je po večerni sv. maši srečanje Pridi in poglej. V novem ciklusu se pogovarjamo ob apostolski spodbudi papeža Frančiška VESELJE EVANGELIJA. Na srečanju bomo razmišljali od člena 102 do člena 109 v poglavju z naslovom Skušnjave delavcev v dušnem pastirstvu. Še vedno se nam lahko priključite, besedilo dobite pri g. župniku. Srečanja so tretji torek v mesecu. Pridite, da razmišljate z nami o življenju po evangeliju.

- V sredo bo po večerni sveti maši slavilna molitev. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V nedeljo, 26. januarja 2020, bomo na ravni vesoljne Cerkve prvič obhajali Nedeljo Svetega pisma oz. Nedeljo Božje besede, kakor jo je poimenoval papež Frančišek v svojem pismu Aperuit illis (AI). Papež nas spodbuja, da bi to nedeljo res živeli kot slovesen dan. V naši župniji bomo  obhajanje nedelje Božje besede začeli z vigilijo Božje besede v soboto zvečer (25. 1.), po večerni sveti maši. Bralci Božje besede in drugi župnijski sodelavci bodo na liturgični način brali Pismo Filipljanom. Pri vigiliji bomo tudi ustoličili Sveto pismo in tako poudarili ključno mesto Božje besede v liturgiji. Vsi lepo vabljeni. Nedelja Svetega pisma je hkrati zadnja nedelja v mesecu, zato bodo pri tej sveti maši sodelovali veroučenci in Jurčki. Priporočamo in lepo, lepo vabljeni!

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi.

- Agencija Aritours vabi na tradicionalno postno romanje, ki bo 27. in 28. marca 2020. Skupaj z nadškofom msgr. Alojzijem Cviklom bomo poromali v Vojvodino (samostan Novo Hopovo, Sremske Karlovce, Petrovaradin, Novi Sad, Subotica, Palićko jezero). Cena je 149,00 €. Ob prijavi (do 20. 2. 2020) poravnate 50,00 €.

- Članarino za Katoliško društvo dr. A. Murka lahko poravnate do 15. 2. tajnici društva, Heleni Žnidarič. S članarino 5,00 € tako omogočate prirejanje kulturno-izobraževalnih večerov in drugih prireditev, ki jih organizira društvo. K članstvu vabimo še druge farane, ki doslej niso bili člani. Hvala!