Jezusov krst - a

- Z nedeljo Jezusovega krsta »uradno«  zaključimo božični čas v bogoslužju  in začnemo čas med letom ali čas navadnih nedelj v cerkvenem letu, do pepelnice in postnega časa, čeprav v krščanski tradiciji božični čas traja vse do svečnice. V tem času spremljamo Jezusa v njegovem javnem delovanju, oznanjevanju in širjenju božjega kraljestva.

- Danes popoldan bo v Don Boskovem centru v Mariboru slavljenje za družine (program: 16.00 - slavljenje, 16.45 - pričevanje zakonskega para, 17.30 - druženje). Družine, lepo vabljene (za otroke bodo poskrbeli animatorji).

- Jutri, 13. 1., vabljeni k sveti maši vsi,  ki se trudite in skrbite za lepoto in čistočo naših cerkva, njihove okolice, župnišča ter župnijskega groba. Po sveti maši bo pogostitev in druženje v gostilni Malajner.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Tema našega tokratnega  pogovora bo Govor na gori - 1. del: Matejev evangelij, 5. poglavje, 1. vrstica do 6. poglavje, 4. vrstica (Mt 5,1 - 6,4). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo! V Svetem pismu je veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na januarsko predavanje v okviru kulturno-izobraževalnih večerov z naslovom »Temelji Anglije«, ki bo v petek, 17. januarja 2020, ob 18.45 v hočkem župnišču. Domačinka dr. Slavica Tovšak nas bo tokrat popeljala na zahod stare celine ter nam v besedi in fotografiji spregovorila o preteklosti JV dela Združenega kraljestva Velike Britanije in Severne Irske, ki je še vedno zavita v tančico skrivnosti in terja raziskave znanstvenikov o zapuščini preteklosti angleškega prostora. Neskončno lepa pokrajina in dotik z znano preteklostjo jo je očaral do te mere, da se želi še kdaj vrniti v ta svet. Verjamemo, da bo navdušil tudi nas. Lepo vabljeni!

- V soboto, 18. 1., bo v župnišču ob 16.00 srečanje ministrantov. Zaključimo s sveto mašo ob 18.00. Lepo vabljeni vsi ministranti, predvsem pa tisti veroučenci, ki bi radi postali ministranti.

- V soboto začnemo z molitveno osmino za edinost kristjanov. Vabljeni k svetim mašam, da bomo skupaj molili za edinost med kristjani.

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi.

- Agencija Aritours vabi na tradicionalno postno romanje, ki bo 27. in 28. marca 2020. Skupaj z nadškofom msgr. Alojzijem Cviklom bomo poromali v Vojvodino (samostan Novo Hopovo, Sremske Karlovce, Petrovaradin, Novi Sad, Subotica, Palićko jezero). Cena je 149,00 €. Ob prijavi (do 20. 2. 2020) poravnate 50,00 €.