2. nedelja po Božiču

- Danes je tretji sveti večer (prvi je pred božičem, drugi na silvestrovo), zato ne pozabite svoje domove pokropiti z blagoslovljeno vodo in pokaditi s kadilom, na podboje vhodnih vrat pa zapišite 20+G+M+B+20, kar pomeni Bog blagoslovi ta dom (in seveda tudi začetnice imen svetih treh kraljev).

- Jutri, v ponedeljek, je praznik svetih treh kraljev, zato lepo vabljeni k sveti maši. K večerni vabljeni otroci - ne pozabite na škatlice z zbranimi darovi v adventni akciji Otroci za otroke.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V sredo bo v naši župniji mesečno srečanje dekanijskih duhovnikov - rekolekcija. Lepo vabljeni k sveti maši, ki bo dopoldan ob 9.00.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek zvečer bo mesečno srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- V soboto, 11. 1. 2020, bo po večerni maši v naši župnijski cerkvi dobrodelni koncert Ženskega zbora Nove KBM z zborovodkinjo Petro Kozar Bežan. Gostji koncerta bosta mezzosopranistka Biserka Petković in pianistka Božena Pirjevec. Zbrani prostovoljni prispevki bodo v celoti namenjeni Matiji Potočniku, dečku, obolelemu za cerebralno paralizo, ki ga v marcu čaka operacija v Ameriki.

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi. Cene za leto 2019: Družina -  109,20 €, Ognjišče - 34,30 €, Prijatelj - 11,70 €, Misijonska obzorja - 9 €, Mohorjeve knjige - 48 €, Vzgoja - 19,80 €, Božje okolje - 26,40 €, Beseda med nami - 20,40 €, Communio - 34 €, Magnificat  - 55,80 €, Mavrica - 39,90 €, Cerkveni glasbenik - 35,40 €, Radovednež - 14€, #Najst - 23,40€, Cerkev danes - 35,40€, Naša luč - 26,95€, Glasnik kraljice miru - 12€.