4. adventna - a

- Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

- V torek je sveti večerOb 18.00 bo v Hočah sveta maša in blagoslov jaslic. K tej sveti maši lepo vabljene družine. Pri maši bo sodeloval otroški pevski zbor Jurčki. Ob 24.00 pa lepo vabljeni k polnočnici v župnijsko cerkev. Pri maši bo sodeloval cerkveni pevski zbor.

- Pri sv. Lenartu bo "polnočna" sveta maša ob 20.00. Turistično društvo Reka – Pohorje pripravlja pohod z lučkami od gostilne Rečnik ob 19.00, dramska skupina Samotarji pa žive jaslice pred cerkvijo.

- Lepo vabljeni k "polnočnici" v Razvanje. Že ob 21.15 prisrčno vabljeni k božičnici. Takoj nato sledi sv. maša

- V sredo, 25. 12.,  je Božič - praznik Jezusovega rojstva. Svete maše so po nedeljskem redu, bo pa sv. maša tudi pri sv. Lenartu ob 10.30.

Z Jezusovim rojstvom Bog postane del zgodovine človeštva. Leto njegovega rojstva deli zgodovino na dvoje: pred in po Kristusu. S trenutkom, ko se je Božji Sin učlovečil, se je svet spremenil. Prišla je Luč, da bi premagala moralno noč človeštva, prišlo je Življenje, da bi se zoperstavilo »kulturi smrti«, prišla je Pot, da bi pokazala, ljudem, ki tavajo v tej »dolini solz«, smer, ki pelje v Nebesa.

- Na “Štefanovo”, na dan samostojnosti in enotnosti, bo pri sv. mašah blagoslov vode in soli.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na koncert božičnih pesmi, ki bo v četrtek, 26. 12.,  po sveti maši ob 10.00. Na krilih božičnega veselja vas bodo v državni praznik popeljali štirje domači pevski zbori in gostje iz Slovenske Bistrice: Mešani cerkveni pevski zbor Natanael. Kdor poje, dvakrat moli!  Lepo vabljeni!

- Ob 14.00 bo na Štefanovo pri kmetiji Domadenik v Reki blagoslov konjev.

- Na “Janezovo” (27.12.) bo pri sv. maši blagoslov vina. Še posebej lepo vabljeni k sv. Lenartu, kjer bo sv. maša ob 10.00.

- Prihodnja nedelja je nedelja Svete Družine. K sv. maši ob 10.00 so posebej lepo vabljene družine, ki so v letošnjem letu krstile svoje otroke in vse druge z majhnimi otroki, saj bo blagoslov družin.

- Družine, lepo vabljene na dekanijsko srečanje družin, ki bo v nedeljo, 28. 12. 2019, ob 15.00 v Slivnici.

- Otroci, ki ste sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje škatlice z darovi v cerkev k jaslicam.