1. adventa - a

- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Na Jezusov prihod se je treba pripraviti. Zato je priložnost, da v tem času vsak kristjan naredi inventuro svojega verskega in duhovnega življenja. Postavi si vprašanje: »Kakšen kristjan sem?« Na podlagi odgovora opravi tudi sveto spoved, ki naj bo sestavni del priprave na božič. Lepo povabljeni  k osebni in družinski molitvi, doma ob adventnem venčku. Povabljeni k obisku sv. maše, predvsem pa k sveti spovedi. Priložnost zanjo bo pred vsako sv. mašo.

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar. Letos preko zgodb Berte Golob spoznavamo našega misijonarja Ignacija Knobleharja. Skupaj s starši naj zgodbe berejo zvečer ob adventnem venčku. Nato skupaj molijo večerno molitev. Trudijo se za obisk svete maše in za dobra dela. V sredini je priloga za misijonski hranilnik. Vanj zbirajo »sadove« njihovega adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah.

- Zavod Antona Martina Slomška prireja Miklavžev dobrodelni koncert, ki bo v ponedeljek, 2. 12. 2019 ob 18.00 v športni dvorani Vrbanska v Mariboru. Nastopajo Čuki, učenci, dijaki in učitelji zavoda A. M. Slomška in gosti.

-  V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- Pred nami je prvi četrtek in prvi petek z ustreznimi pobožnostmi.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka in župnijska Karitas vabita na MIKLAVŽEVANJE, ki bo v četrtek, 5. 12. 2018, ob 17.00 v kulturnem domu Hoče. Medtem, ko bomo čakali sv. Miklavža, bomo prisluhnili kratkemu programu. Miklavž bo obdaril otroke do vključno četrtega razreda. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Svojci, poskrbite, da se vaši domači, ki ne morejo več v cerkev, pred prazniki srečajo z Jezusom v zakramentih.

- Agencija Aritours vabi na tradicionalno adventno romanje v Budimpešto, ki bo v soboto, 14. decembra. Cena romanja je 39,00 €, prijavite se do 2. decembra. Duhovni vodja romanja bo nadškof Alojzij Cvikl.

- Škofijski odbor za mlade vabi 21. 12. na adventno romanje v Graz skupaj z nadškofom Alojzijem Cviklom. Več na spletni strani Mladi kat (http://mladikat.si/).

- Na voljo je Marijanski koledar (2,50 €), Družinska pratika (5,90 €)