31. nedelja med letom - zahvalna - c

- Praznik zahvale je dan hvaležnosti in zahvaljevanja, vendar ne le za letino in pridelke, ki jih je dala narava, ampak tudi za druge darove, npr. za spoznanje, svobodo, dobroto, dom, čas, vero. Zahvala zajema vse naše življenje – vse, kar smo in kar imamo. Cerkev z opozarjanjem na pomen zahvale in hvaležnosti Bogu, stvarstvu in ljudem prebuja in krepi osnovno razsežnost medsebojnih odnosov in jim daje novo kakovost. Najvišja oblika zahvale za kristjane je daritev maše, kjer se Bogu Očetu zahvaljujemo za vse, kar nam je podarjeno.

Hvala vsem, ki v župniji opravljate različne službe: organistki, voditeljicam zborov, pevcem, bralcem Božje besede, mežnarjem, ministrantom in katehistinjam. Vsem, ki čistite in krasite naše cerkve, vsem, ki skrbite za čistočo in urejenost župnišča (tudi tistim, ki skrbite, da je župnik sit in ima čista in zlikana oblačila), okolice, župnijskega groba. Vsem ključarjem, članom župnijskega pastoralnega sveta, gospodarskega sveta, Karitas, drugim voditeljem in članom skupin ... Hvala vsem, ki tako ali drugače s prostovoljnim delom darujete svoj čas in moči za župnijo. Hvala vsem starejšim in bolnim, ki z molitvijo in darovanjem trpljenja prosite za blagoslov. Pa tudi vsem, ki z molitvijo ali z materialnimi darovi podpirate župnijo.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Ves november je posvečen našim umrlim, zato se nanje spomnimo tudi s svojimi molitvami.

- Na voljo je Marijanski koledar.

- Kristjana sta postala Nik Žvajkar iz Razvanja in Gal Schreiner iz Rogoze. Čestitamo!