29. nedelja med letom - misijonska - c

- Danes je misijonska nedelja, ko po slovenskih župnijah poteka tradicio-nalna misijonska nabirka. Ta se solidarno porazdeli za potrebe oznanjevanja evangelija po vsem svetu, kar vključu­je tudi človeški in kulturni napredek številnih ljud­stev. Hvala za vsak vaš dar! Cerkev na Slovenskem je z nabirkami na misijonsko nedeljo v letu 2018 pomagala z darovi v višini 197.151,12 €. Denar je bil namenjen za gradnjo dveh kapel, samostana, pastoralnega centra in škofijskega Marijinega svetišča (vse v Beninu).

- V mesecu oktobru vabljeni v cerkev k skupni molitvi rožnega venca. Molimo pol ure pred sveto mašo. Tudi doma si vzemite čas za to molitev.

- V sredo bo po sveti maši slavilna molitev. Lepo vabljeni!

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Prehod iz poletnega na zimski čas bo iz sobote na nedeljo, ko bomo ure prestavili za eno uro nazaj.

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Proizvodnja in potem reciklaža plastičnih sveč je okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče in cvetje, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči. Škofijska karitas Maribor ob dnevu vseh svetih poziva k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete na Karitas Slovenska Bistrica: SI56 0451 5000 3322 952; namen: KARITAS 2019.