28. nedelja med letom - c

- V mesecu oktobru vabljeni v cerkev k skupni molitvi rožnega venca. Molimo pol ure pred sveto mašo. Tudi doma si vzemite čas za to molitev.

- V tednu, ki je za nami, smo začeli z veroukom v Reki. Urnik je objavljen na domači spletni in FB strani župnije. Otroke 1. razreda in tiste, ki do sedaj še niso obiskovali verouka, morajo starši prijaviti v župnišču.

- PRIDI IN POGLEJ: V torek, 15. oktobra 2019, je po večerni sv. maši srečanje Pridi in poglej. V novem ciklusu se pogovarjamo ob apostolski spodbudi papeža Frančiška VESELJE EVANGELIJA. Na srečanju bomo razmišljali od člena 76 do člena 88 v drugem poglavju z naslovom Skušnjave delavcev v dušnem pastirstvu. Še vedno se nam lahko priključite, besedilo dobite pri g. župniku. Srečanja so tretji torek v mesecu. Pridite, da razmišljate z nami o življenju po evangeliju.

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V petek bo pred in med sveto mašo na voljo tuj spovednik (br. Milan Špelič).

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na kulturno-izobraževalni večer z naslovom Kako in komu je Hieronim pisal pisma? Kdaj ste napisali zadnje pismo? Na roko? Z znamko? Hieronim znamk sicer ni poznal, pisal pa je tudi zelo dolga pisma, prave knjige. Pošta pač ni hodila vsak dan iz Halkidske puščave ali iz Betlehema v Rim ali v Kartagino oziroma Hipon, kjer je bil Avguštin. In o čem vsem se je Hieronim pogovarjal v pismih! Kar dodobra je pokazal svoje znanje pa tudi svoj značaj. Ob odlomkih bomo srečali tega našega rojaka, ga malo spoznali in predvsem v sebi zbudili nekaj ponosa, da je naša dežela rodila najboljšega med prvimi prevajalci Svetega pisma. Predaval bo frančiškan br. Miran Špelič,ki predava cerkvene očete na Teološki fakulteti v  Ljubljani. Predavanje bo v petek, 18. oktobra 2019, ob 18.45 v hočkem župnišču. Lepo vabljeni!

- V soboto, 19. oktobra, bo v prostorih Salezijanskega mladinskega centra (nasproti Qulandije) potekalo srečanje ministrantov in ministrantk naše nadškofije. Ob 9.00 zbiranje, sledijo različne delavnice, ob 12.00 bo sveta maša, po njej kosilo in športni turnir. Srečanje se bo zaključilo ob 15.30. Prijavite se Marinki ali župniku do 15. oktobra.

- Mladi, lepo vabljeni v soboto, 19. 10., v Fram, kjer bo ob 19.00 v tamkajšnji cerkvi molitev s taizejskimi spevi.

- Prihodnja nedelja je misijonska. Cerkev se še posebej zaveda svojega misijonskega poslanstva. Zato smo ta dan še posebej pozorni do misijonarjev. Ki oznanjajo evangelij v krajih, kjer Cerkev še ni nav­zoča ali še ni samostojna. Na misijonsko nedeljo po slovenskih župnijah poteka tradicionalna misijonska nabirka. Ta se solidarno porazdeli za potrebe oznanjevanja evangelija po vsem svetu, kar vključu­je tudi človeški in kulturni napredek številnih ljud­stev. Hvala za vsak vaš dar!

- Leto 2020 bodo mladi dočakali na Evropskem srečanju mladih v Vroclavu na Poljskem!