Rožnovenska nedelja - c

- V mesecu oktobru vabljeni v cerkev k skupni molitvi rožnega venca. Molimo pol ure pred sveto mašo. Tudi doma si vzemite čas za to molitev.

- Od 6. do 13. oktobra poteka Teden za življenje z naslovom Hvala za moč upanja. Več o aktivnostih v tem tednu si lahko preberete na spletni strani www. gibanjezazivljenje.si.

- Od ponedeljka, 7. 10., dalje bodo večerne svete maše v Razvanju ob 17.00 in ob 18.00 v Hočah.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Tema našega tokratnega  pogovora bo Gabrielovo sporočilo: Lukov evangelij, prvo poglavje (LK 1). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo! V Svetem pismu je veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V sredo bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Vabljeni!

- Dobili smo soglasje, da lahko začnemo z veroukom v Reki (11. 10.). Verouk bo ob petkih, urnik pa najdete na domači spletni in FB strani župnije. Otroke 1. razreda in tiste, ki do sedaj še niso obiskovali verouka, morajo starši prijaviti v župnišču.

- 13.10. nam bo po maši ob 9.00 uri v razvanjski cerkvi sv. Mihaela  polepšala dan citrarska skupina MARJANKE, ki prihaja iz Velenja. Delujejo v okviru 3. univerze Velenje. Skupino vodi prof. Irena Tepej, sestavljajo pa jo članice iz vseh vetrov: Celja, Domžal, Vinske gore in Velenja. Želimo vam prijetno poslušanje.

- Vseslovensko srečanje ločenih bo v soboto, 12. oktobra 2019, pri sv. Jožefu v Ljubljani. Naslov srečanja je Oče in mati po ločitvi. Začne se ob 9.30 s sveto mašo, sledi predavanje p. Christiana Gostečnika, pogovor po skupinah, kosilo in v popoldanskem času okrogla miza.

- Prihodnjo nedeljo bo na Ptujski Gori dekanijsko srečanje kandidatov za birmo (ki bodo prejeli zakrament v letu 2020), njihovih staršev in botrov. Srečanje bo od 14.00 do 15.30. Prosimo, da se srečanja zagotovo udeležite!

- V soboto, 19. oktobra, bo v prostorih Salezijanskega mladinskega centra (nasproti Qulandije) potekalo srečanje ministrantov in ministrantk naše nadškofije. Ob 9.00 zbiranje, sledijo različne delavnice, ob 12.00 bo sveta maša, po njej kosilo in športni turnir. Srečanje se bo zaključilo ob 15.30. Prijavite se Marinki ali župniku do 15. oktobra.

- Leto 2020 bodo mladi dočakali na Evropskem srečanju mladih v Vroclavu na Poljskem!

- Svetopisemska družba je dala na voljo slovensko različico aplikacije Sveto pismo YouVersion za branje in premišljevanje Božje besede. Aplikacija je namenjena pametnim telefonom in tablicam. V aplikaciji si med drugim lahko popolnoma brezplačno prenesete celoten Slovenski standardni prevod. Aplikacija je na voljo brezplačno v GooglePlay ali AppStore. Priporočamo!