26. nedelja med letom - c

- SVETA BIRMA - Devetdnevnica, ki smo jo začeli v petek, je neposredna priprava na zakrament svete birme. K njej lepo vabljeni tudi starši, botri in drugi sorodniki naših birmancev.

- Jutri, v ponedeljek, bo ob 18.00 v veroučni učilnici srečanje birmancev z birmovalcem, nadškofom Alojzijem Cviklom. Starši in botri pa povabljeni k sveti maši, med katero boste imeli priložnost za sveto spoved.

- V nedeljo, 6. oktobra, bo ob 10.00 sloves-nost svete birme. Prve klopi bodo rezervirane za birmance in botre. Hvala za razumevanje! Prejem tega zakramenta je klic, da skupaj s Kristusom gradimo življenje, ki vodi k Bogu in  s prejetimi darovi Svetega Duha vedno bolj postajamo Božji sodelavci.

- V torek stopamo v mesec oktober, mesec molitve rožnega venca. Vsi vsaj kdaj v mesecu oktobru vabljeni v cerkev, kjer bomo pol ure pred sv. mašo molili rožni venec za naše družine, za naš kraj, našo župnijo, duhovne poklice … Vabljeni k molitvi tudi doma kot družina. Vsaj kakšno desetko …

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- V petek, ob 14.00., bo otvoritev in blagoslov nove brvi pri Knupleževi hiši v Pivoli. Vabljeni!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi župnijskih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

- Papež Frančišek je razglasil izredni misijonski mesec oktober 2019 kot poseben čas za poživitev misijonskega poslanstva Cerkve. Papež želi, da bi se obudila in prebudila misijonska zavest vse Cerkve, ki je garant prihodnosti in obet prenove Cerkve v duhu poslanstva in izpolnjevanja zadnjega Jezusovega naročila učencem: »Pojdite po vsem svetu in oznanite evangelij vsemu stvarstvu« (Mr 16,15). »Izredni misijonski mesec oktober 2019« tako predstavlja uvod v dogajanje, za katerega upamo da bo, v pristnem razumevanju misijonskega duha, bistveno in pozitivno zaznamovalo nadaljnji razvoj Cerkve.

- Leto 2020 bodo mladi dočakali na Evropskem srečanju mladih v Vroclavu na Poljskem! To bo že tretjič, da bo mesto Vroclav gostilo Evropsko srečanje mladih (po letih 1989 in 1995) in petič, da bo Poljska kot država gostila ESM. Srečanje bo med 28. 12. 2019 in 2. 1. 2020.

- Svetopisemska družba je dala na voljo slovensko različico aplikacije Sveto pismo YouVersion za branje in premišljevanje Božje besede. Aplikacija je namenjena pametnim telefonom in tablicam. V aplikaciji si med drugim lahko popolnoma brezplačno prenesete celoten Slovenski standardni prevod. Aplikacija je na voljo brezplačno v GooglePlay ali AppStore. Priporočamo!