24. nedelja med letom - c

- V tem tednu smo že začeli z veroukom! Starše naprošamo, da izvenšolske dejavnosti svojih otrok uskladijo tako, da bodo lahko obiskovali tudi verouk. Urnik verouka je objavljen na oglasnih deskah pred cerkvijo, na FB in spletni strani župnije, kjer najdete tudi katehetsko pismo.

- V torek, 17. 9., vabljeni v Kulturni dom Hoče, kjer bo ob 17.00 predavanje o Karlu in Janku Glaserju. O teh pomembnih možeh in znameniti rodbini se bodo pogovarjali Mitja Čander, Vili Rezman in dr. Vlasta Stavbar. Prireditev bo obogatila tematska razstava.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. A. Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer: »Znanje in tradicija« – vpetost Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede v okolje skozi čas. Predstavila nam jo bo dr. ANASTAZIJA GSELMAN. Dobimo se v župnišču Hoče, v petek, 20. septembra 2019,ob 19.45. Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede že od svojega nastanka sledi potrebam gospodarstva in razvoju družbe. Če je institucija ob svojem nastanku usposabljala inženirje – praktike za potrebe družbenega sektorja, lahko danes in v prihodnje govorimo o kompleksni vlogi fakultete v lokalnem, državnem in mednarodnem prostoru. Prenosi znanja so medinstitucionalni in interdisciplinarni. Osnovne vsebine kmetijske pridelave pa se nadgrajujejo s cilji trajnostnega razvoja. V času globalne informacijske dobe in vsesplošne globalizacije je poudarek na konkurenčni pridelavi varne hrane, s poudarjeno skrbjo za varovanje okolja. Lepo vabljeni!

- Župnijsko romanje bo v soboto, 21. 9.Odhod avtobusa bo ob 7.45 iz Razvanja in ob 8.00 iz Hoč. Najprej se bomo ustavili na Teharjah ob spomeniku in zmolili za spravo. V Petrovčah bomo imeli sv. mašo in nato kosilo. V Žalcu bomo lahko okušali lokalna piva pri »fontani« piva (cena je 8.00 €). Litanije pa bomo zmolili v Galiciji, kjer bomo obiskali nekdanjega hočkega kaplana, sedaj tamkajšnjega župnika, Janka Cigala. Prihod v Hoče bo do 19.00. Prijave sprejemamo do zapolnitve sedežev na enem avtobusu. Ob prijavi plačate 10,00 €, ostalo (predvidoma 20,00 €) na avtobusu. V ceno je vključen prevoz in kosilo ter fonatana piva..

- Prihodnjo nedeljo bo pri sveti maši ob 10.00 sodeloval pevski zbor Ivana Cankarja z Vrhnike.

- Lepo vabljeni na praznovanje Slomškove nedelje. Letošnja osrednja slovesnost bo 22. 9. ob 15.00 na Gornji Bistrici, župnija Črenšovci. Sveta maša bo ob 16.00. Slomškov dan na Ponikvi pa bo v soboto, 28. 9., s pričetkom ob 9.30 v Slomškovi rojstni hiši.

- Prisrčno vabljeni na posvetitev Slomškove cerkve v Košakih, ki bo v soboto, 28. 9. Ob 10.00 bo molitvena ura in ob 11.00 slovesna sveta maša, ki jo bo vodil mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl.

- Versko izobraževanje za vsakogar – Katehetsko pastoralna šola vabi na informativni dan in vpis, ki bo 30. septembra ob 17.00 v Mariboru, na Slomškovem trgu 20.

- Pri objavi veroučnega urnika za Razvanje nam jo je zagodel "tiskarski škrat", zato ga objavljamo še enkrat:

1.r.: 16:15-17:00 TOREK

2.r.: 15:30-16:15 TOREK