23. nedelja med letom - c - Marijino rojstvo

- Z novim šolskim letom začenjamo tudi novo veroučno leto. Z rednimi veroučnimi srečanji bomo začeli jutri, v ponedeljek, 9. septembra. K prvi uri naj veroučenci prinesejo podpisana spričevala. Vpis k verouku je samo za otroke prvega razreda in tiste, ki še niso bili vpisani. Urnik in katehetsko pismo najdete na spletni in FB strani župnije ter listih, ki so na polici s tiskom.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Tema našega pogovora bo Sodni dan: Malahija, 1. - 3. poglavje  (Mal 1 - 3). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo! V Svetem pismu je veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V sredo po večerni sveti maši lepo vabljeni k slavilni molitvi. Sveti Avguštin pravi, da so nebesa eno samo slavljenje Boga, da pa se moramo na to pripravljati in "vaditi" že na zemlji, saj je slavilna molitev predokus nebes.

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek pričenjamo s srečanji članov ŽPS v tem novem pastoralnem letu. Krščeni in poslani je tema letošnjih srečanj, na katerih bomo razmišljali, kako spodbujati versko vzgojo odraslih, kako v župniji odraslim na različne načine omogočiti rast v veri.

- Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo na Ptujski Gori v soboto, 14. 9. »Tvegaj življenje za Gospoda« je geslo letošnjega molitvenega dneva. Začetek ob 8.30 sočasno na treh mestih: v baziliki bo molitvena ura, v Frančiškovi dvorani program za otroke in mlade, zlasti za ministrante, po romarski poti pa bo potekal križev pot. Ob 9.30 bodo v cerkvi pete litanije in ob 10.00 slovesna sveta maša s somaševanjem nadškofa metropolita Alojzija Cvikla.

- V torek, 17. 9., vabljeni v Kulturni dom Hoče, kjer bo ob 17.00 predavanje o Karlu Glaserju in Janku Glazerju. O teh pomembnih možeh in znameniti rodbini se bodo pogovarjali Mitja Čander, Vili Rezman in dr. Vlasta Stavbar. Prireditev bo obogatila tematska razstava.

- Župnijsko romanje bo v soboto, 21. 9., in sicer v Petrovče, Žalec in Teharje. Prijave sprejemamo do zapolnitve sedežev na enem avtobusu. Ob prijavi plačate 10,00 €, ostalo na avtobusu. Več o romanju v prihodnjem Zvonu.