22. navadna - angelska nedelja

- Teden vzgoje od 1. do 8. septembra

»Učitelj, ki svoje učence trinoško strahuje, je podoben toči, ki pobije mlado
setev. Njegova setev ne obrodi dobrega sadu. Učitelj, ki svoje učence
mehkuži in jim pušča vse po volji, je podoben mlačnemu jugu, posmodi
drago cvetje, da ne da žlahtnega sadu.« ( bl. Anton Martin Slomšek)

Društvo katoliških pedagogov Slovenije v sodelovanju s Slovenskim katehetskim uradom pripravlja drugi Teden vzgoje, ki je letos posvečen tematiki "Svetost in vzgoja v digitalnem času". Vzgoja je pomembno poslanstvo staršev, učiteljev in vseh vrst vzgojiteljev. Vzgoja pomeni spremljanje razvoja osebnosti. Želimo si, da bi se otroci in mladostniki razvijali v zrele osebnosti. Da bi bila vzgoja čim bolj kakovostna in da bi vsi vzgojitelji bili na pravi način ob svojih varovancih, Teden vzgoje posvečamo molitvi. Ta teden, ko se pričenja novo šolsko in katehetsko leto, bomo prosili Božjega blagoslova na vse vzgojno delo. Z razmišljanji pedagogov in katehistov želimo letos še posebej osvetliti pogled na temo digitalizacije ter z blagoslovom in molitvijo poudariti, da verjamemo v moč Božjega varstva, ne samo na cesti, ampak tudi na tem področju, ki mladim pripravlja mnoge velike in nevarne pasti za njihovo nadaljnje življenje. Starši, učitelji, vzgojitelji, kateheti - lepo vabljeni k svetim mašam, kjer bomo prisluhnili posebnim nagovorom in prošnjam.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Z novim šolskim letom začenjamo tudi novo veroučno leto. Za nekatere bo to leto priprave na prvo sveto obhajilo, za druge na birmo, vsi pa bodo utrjevali svoje znanje in duhovno življenje v tedenskih srečanjih pri verouku in nedeljskih svetih mašah. Naj nas vse stvari vodijo k osebnemu odnosu z Jezusom. K temu mora stremeti tudi verouk, nedeljska sveta maša in vsa ostala srečanja, ki jih bomo imeli. Z rednimi veroučnimi srečanji bomo začeli v ponedeljek, 9. septembra. K prvi uri naj veroučenci prinesejo podpisana spričevala. Vpis k verouku je samo za otroke prvega razreda in tiste, ki še niso bili vpisani. Urnik in katehetsko pismo najdete na spletni in FB strani župnije ter listih, ki so na polici s tiskom.

- Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo na Ptujski Gori v soboto, 14. 9., od 9. ure dalje.

- Vseslovensko srečanje mladih v Stični bo v soboto, 21. 9.. Mladi, lepo vabljeni! Prijavite se v župnišču do nedelje, 15. 9.