5. postna nedelja - tiha -c

- Lepo vabljeni k poslušanju 14. radijskega misijona na Radiu Ognjišče pod geslom Cerkev je mlada, ki poteka od 7. do 13. aprila 2019. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bodo sodelovali: kardinal Luis Antonio Tagle, nadškof Alojzij Cvikl, p. Marko Ivan Rupnik, Sašo Mugerli, p. Branko Cestnik, br. Jaro Knežević in p. Toni Brinjovc. V kratkih govorih, svetovalnici in pogovorih bodo sodelovali še drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki. Več o misijonu in programu si preberite na spletni strani radia Ognjišče.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Tema našega tokratnega  pogovora bo Trpeči služabnik: Izaija 51. - 53.poglavje  (Iz 51 - 53). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo! V Svetem pismu je namreč veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- Lepo vabljeni k slavilni molitvi, ki bo v sredo po večerni sveti maši.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek zvečer bo srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- G. župnik bo obiskoval bolne in ostarele po domovih v petek, 12. aprila. Če bi želel še kdo, da ga obišče duhovnik pred velikonočnimi prazniki, naj to sporoči. Omogočimo praznovanje tudi tistim, ki se bogoslužja ne morejo udeležiti v cerkvi.

- V petek, 12. 4.,  je po naših župnijah spovedni dan. Ves dan boste imeli priložnost za spoved pri frančiškanih v Mariboru, na Ptujski gori, v Slovenski Bistrici (Marijina cerkev v središču mesta). V naši župniji bo župnik na voljo za sveto spoved od 18.30 do 19.00 (med križevim potom in nato po sveti maši). V današnji naglici se je morda res težje zaustaviti in se soočiti s svojo realnostjo. A je prav to nujno potrebno, če želimo in hočemo ponovne vzpostavitve ravnovesja v naši notranjosti, če želimo duhovno prerojeni praznovati velikonočne skrivnosti. Za to pa pride prav vsaka priložnost, vsak trenutek, ko veš, da te čaka spovednik in da te čakajo neizmerni zakladi Božjega usmiljenja in ljubezni. Povabljeni, da odložimo dela teme in si nadenemo svatovsko oblačilo.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka organizira izdelovanje presmecev za cvetno nedeljo. Za to potrebujemo primerno zelenje in pridne roke za rezanje in povezovanje. Prosimo za zelenje, ki nam ga prinesite v župnišče  do petka dopoldan. Vse, ki ste pripravljeni sodelovati pri izdelavi, pa vabimo v petek, 12. aprila,  od 16.00 dalje. S seboj prinesite vrtne škarje in veliko dobre volje za druženje. Presmece boste lahko dobili v nedeljo pred sv. mašami. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- Vabljeni k pobožnosti križevega pota, ki je ob petkih ob 18.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- V soboto bo ob 14.00 sv. maša in blagoslov zelenja pri sv. Lenartu. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je cvetna nedelja.  Pri vseh svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pred sv. mašo ob 9.45. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pred župniščem in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. Oljčne vejice in presmeci bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki za vejice so namenjeni obnovi istrskih cerkva.