4. postna nedelja - c

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- PRIDI IN POGLEJ -  V torek, 2. aprila 2019, je po večerni sv. maši srečanje Pridi in poglej. V novem ciklusu se pogovarjamo ob apostolski spodbudi papeža Frančiška VESELJE EVANGELIJA. Na srečanju bomo razmišljali od člena 50 do člena 60 v drugem poglavju z naslovom V krizi občestvenega zavzemanja. Še vedno se nam lahko priključite, besedilo dobite pri g. župniku. Srečanja so tretji torek v mesecu, tokrat izjemoma prvi. Pridite, da razmišljate z nami o življenju po evangeliju.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

-  Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- G. župnik bo obiskoval bolne in ostarele po domovih v petek, 12. aprila. Če bi želel še kdo, da ga obišče duhovnik pred velikonočnimi prazniki, naj to sporoči. Omogočimo praznovanje tudi tistim, ki se bogoslužja ne morejo udeležiti v cerkvi.

-  V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 18.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na aprilsko predavanje v okviru kulturno-izobraževalnih večerov z naslovom »Višinska naselbina Tonovcov grad pri Kobaridu in zaton antike v Posočju«, ki bo v petek, 5. aprila 2019, ob 19.45 v hočkem župnišču. Dr. Tina Milavec z Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete v Ljubljani nam bo predstavila poznoantično naselbino na zahodu Slovenije. Sočo in soško dolino občudujemo predvsem zaradi izjemnih naravnih lepot, manj pa ta del Slovenije poznamo po arheoloških ostankih. Višinska naselbina Tonovcov grad pri Kobaridu je bila sistematično raziskana in nam govori o tem, kako so tu živeli v nemirnem času pozne antike. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar.

- Ministrantke in ministranti, lepo vabljeni na celodnevno romanje po Slomškovih poteh, ki bo v soboto, 6. aprila. Do srede se prijavite katehistinji Marinki na tel. št. 031/801-114.

- 14. radijski misijon na Radiu Ognjišče pod geslom Cerkev je mlada, bo potekal od 7. do 13. aprila 2019. Več o misijonu si lahko preberete na spletni strani Ognjišča.