8. nedelja med letom - c

- Danes je prva nedelja v mesecu, zato lepo vabljeni v župnišče na druženje ob kavi, čaju in pecivu.

- V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranimo čut za sveto in se ne norčujemo iz svetih stvari.

- V sredo je pepelnica, začetek postnega  časa. Na pepelnico se kristjani udeležimo svete maše in tako pričnemo resno pripravo na veliko noč. Pepeljenje nas želi spomniti na minljivost našega življenja in vsega zemeljskega.

- V torek in sredo (5. in 6. marec) je za našo župnijo praznik CELODNEVNEGA ČEŠČENJA NAJSVETEJŠEGA. Češčenje začnemo v torek zjutraj s sveto mašo v Hočah. Najsvetejše bo izpostavljeno do 10.00, do druge svete maše. V tem času vabljeni k molitvi rožnega venca, tihi molitvi, spovedi. Najsvetejše bo nato zopet izpostavljeno do 15.00. S češčenjem bomo nadaljevali v Razvanju, kjer bo ob 16. molitev rožnega venca in ob 17.00 sveta maša. V sredo bo enako kot v torek dopoldan. Ob 16.30 bo sklepna sveta maša s somaševanjem dekanijskih duhovni-kov. K tej sveti maši lepo vabljeni, še posebej veroučenci skupaj s svojimi starši.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.