3. nedelja med letom - nedelja Svetega pisma - c

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- V soboto, 2. februarja, praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju, ki ga obhajamo štirideset dni po božiču. Praznik pa je dobil tudi ime svečnica, ker na ta dan po stari navadi po cerkvah blagoslavljamo sveče. Sveče si boste lahko vzeli tudi v cerkvi. Priporočeni dar za svečo je 1,00 €. - - - Svečnica je tudi dan posvečenega življenja. Omenjeni svetovni dan je leta 1997 ustanovil papež Janez Pavel II. kot dan molitve za može in žene, ki so se odločili za življenje v enem izmed katoliških redov ali skupnosti apostolskega življenja.

- Na svečnico, 2.2.2019 bo ob 11h nadškofova sv. maša ob prenosu prenovljenega papeškega križa iz Betnave v Košake. Kdor more - vabljen tudi v Košake. Ob 10.00 bo tam najprej molitvena ura, nato omenjena sv. maša in blagoslov križa.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Hvala za vašo dobroto.

- 3. februarja bo izšla prenovljena številka Družine, ki bo obogatena z novimi vsebinami in sodobnejšo podobo. To nedeljo bodo na voljo posebne naročilnice, ki vam bodo omogočale prejemanje treh zaporednih številk tednika brezplačno, ob tem pa dobite še priložnosto darilo – kuharsko knjigo Praznične dobrote..

- Vabljeni na 24. tradicionalno postno romanje mariborske nadškofije in agencije Aritours na Poljsko (Krakow, Wadovice in Kalwaria Zebrzydowska), ki bo od 4. do 6. aprila. Duhovni vodja romanja bo mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Več o romanju si lahko preberete na plakatu, na listih, ki si jih vzamete pri izhodu iz cerkve ali na spletni strani Aritoursa. Prijavite se v župnišču. Cena romanja je 199,00 €, ob prijavi poravnate 50,00 €).