2. nedelja med letom - ekumenska - c

- V petek smo začeli z molitveno osmino za edinost kristjanov (do 25. 1.). »Prizadevaj si za pravičnost, da boš živel« – to geslo letošnje molitve je vzeto iz Pete Mojzesove knjige in nas spominja, da edinosti ne more biti brez pravičnosti. Zavzemanje za pravičnejšo družbo, za mir in dostojanstvo vseh je velika ekumenska naloga. Pri svetih mašah v tem tednu tako prisluhnemo posebnim nagovorom in skupaj molimo za edinost med vsemi kristjani.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Pogovarjali se bomo o Psalmu 51 (Usmili se me). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo - tudi tisti, ki doslej še niste hodili na naša srečanja! V Svetem pismu je namreč veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V sredo bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Prihodnja nedelja je zadnja v mesecu, zato bo ob 10.00 družinska sveta maša, pri kateri sodelujejo veroučenci. Lepo vabljeni!

- Vabljeni na 24. tradicionalno postno romanje mariborske nadškofije in agencije Aritours na Poljsko (Krakow, Wadovice in Kalwaria Zebrzydowska), ki bo od 4. do 6. aprila. Duhovni vodja romanja bo mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Več o romanju si lahko preberete na plakatu, na listih, ki si jih vzamete pri izhodu iz cerkve ali na spletni strani Aritoursa. Prijavite se v župnišču. Cena romanja je 199,00 €, ob prijavi poravnate 50,00 €).

- Akcija zbiranja sredstev za odkup stavbe, v kateri deluje Zavod Antona Martina Slomška (škofijska gimnazija, vrtec, glasbena šola) bo trajala do velike noči 2019 . Za vašo podporo in pomoč se vam vnaprej zahvaljujemo! Pri izhodu iz cerkve si lahko vzamete zloženko. Svoj dar lahko nakažete na TRR: Zavod Antona Martina Slomška, Vrbanska c. 30, 2000 Maribor; 0451 5000 3153 493, sklic SI00 19900; namen: pomoč za odkup stavbe.