Jezusov krst - c

- Z nedeljo Jezusovega krsta »uradno«  zaključimo božični čas v bogoslužju  in začnemo čas med letom ali čas navadnih nedelj v cerkvenem letu, do pepelnice in postnega časa, čeprav v krščanski tradiciji božični čas traja vse do svečnice. V tem času spremljamo Jezusa v njegovem javnem delovanju, oznanjevanju in širjenju božjega kraljestva.

- Jutri, 14. 1., vabljeni k sveti maši vsi,  ki se trudite in skrbite za lepoto in čistočo naših cerkva, njihove okolice, župnišča ter župnijskega groba. Po sveti maši bo pogostitev in druženje v gostilni Malajner.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek po sv. maši srečanje skupine Pridi in poglej.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V petek začnemo molitveno osmino za edinost kristjanov. Vabljeni.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na prvo letošnje predavanje v okviru kulturno izobraževalnih večerov z naslovom Dežela vzhajajočega sonca - dežela nasprotij, ki bo v petek, 18. januarja 2019, ob 18.45 v hočkem župnišču. Le malo dežel nam vzbuja tako mešane občutke kot prav Japonska. Na eni strani je še vedno vpeta v tradicijo in stare običaje, na drugi strani pa preseneča s futurističnimi mesti in tovarnami robotov. Poznamo jo po pridnih delavcih, množici turistov s fotoaparati, ekspresnih vlakih, potresih in orkanih, eksotični hrani, po nesrečni Hirošimi ter tempeljskih biserih ... Nekaj zanimivosti in svojih vtisov s potovanja po Japonski nam bo predstavil domačin Dejan Frangež, trenutno župnik na Šmartnem na Pohorju. Lepo vabljeni!

- Rektor Zavoda Antona Martina Slomška, dr. Ivan Štuhec, se obrača na farane slovenskih župnij s prošnjo za denarno pomoč pri odkupu stavbe (Vrbanska c. 30, Maribor), v kateri deluje Zavod (škofijska gimnazija, vrtec, glasbena šola). Odkupna cena za stavbo je 5 milijonov evrov. Polovico sredstev je zbranih s pomočjo tujih in domačih donatorjev. Drugo polovico bo zagotovila ljubljanska nadškofija s posojilom. Iskanje donatorjev se tako nadaljuje in vseslovenska akcija bo trajala do velike noči 2019. Za vašo podporo in pomoč se vam vnaprej zahvaljujemo!

Pri izhodu iz cerkve si lahko vzamete zloženko. Svoj dar lahko nakažete na TRR: Zavod Antona Martina Slomška, Vrbanska c. 30, 2000 Maribor; 0451 5000 3153 493, sklic SI00 19900; namen: pomoč za odkup stavbe.