4. adventna nedelja - c

- Lepo in prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo božje varstvo v naše vsakdanje življenje. Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev. Spodobi se, da molitev in blagoslov dóma začnemo in končamo s primerno pesmijo.

- Jutri je sveti večer.

- Ob 18.00 bo v Hočah sveta maša in blagoslov jaslic. K tej sveti maši lepo vabljene družine. Pri maši bo sodeloval otroški pevski zbor Jurčki. Ob 24.00 pa lepo vabljeni k polnočnici v župnijsko cerkev. Polnočna sveta maša je edina sveta maša v celem letu, ki se začenja sredi noči. K tej sveti maši vabljeni tudi otroci, da doživijo posebno božično vzdušje. Pri maši bo sodeloval cerkveni pevski zbor.

- Pri sv. Lenartu bo "polnočna" sveta maša ob 20.00. Turistično društvo Reka – Pohorje pripravlja pohod z lučkami od gostilne Rečnik ob 19.00, dramska skupina Samotarji pa žive jaslice pred cerkvijo.

- Lepo vabljeni k "polnočnici" v Razvanje. Že ob 21.00 prisrčno vabljeni k ogledu živih jaslic. Skupaj s sveto družino, pastirji in angeli bomo doživeli božično zgodbo v pesmi in besedi. Takoj nato sledi sv. maša

- V torek, 25. 12.,  je Božič - praznik Jezusovega rojstva. Svete maše so po nedeljskem redu. Božič nas uči in navdušuje za ljubezen, ki ljubi vse ljudi, vsakega človeka, ne glede na njegove vrline. V njem, ki je naš brat, smo postali bratje in sestre med seboj. V teh svetih dneh se potrudimo, da se ne bomo ustavljali le na površini, ampak utrdili vero v sporočilo o razodeti Ljubezni in širili in živeli ljubezen v medsebojnih odnosih. Potem se bodo uresničila tudi božična voščila o veselju in miru in želje o blagoslovu, ki jih drug drugemu izrekamo tudi za novo leto.

- Na “Štefanovo”, na Dan samostojnosti in enotnosti, bo pri sv. mašah blagoslov vode in soli. Ob 13.00 bo pri kmetiji Domadenik v Reki blagoslov konjev.

- Na “Janezovo” (27.12.) bo pri sv. maši blagoslov vina. Še posebej lepo vabljeni k sv. Lenartu, kjer bo sv. maša ob 10.00.

- Prihodnja nedelja je nedelja Svete Družine. K sv. maši ob 10.00 so posebej lepo vabljene družine, ki so v letošnjem letu krstile svoje otroke in vse druge z majhnimi otroki, saj bo blagoslov družin.

- Otroci, ki ste sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje škatlice z darovi v cerkev k jaslicam.