3. adventna nedelja - c

- Katoliško društvo dr. A. Murka Hoče vas vabi na prireditev POZDRAV PRAZNIKOM, ki bo danes popoldan, 16. decembra 2018, ob 17. uri v Kulturnem domu Hoče. Sodelujejo: Otroški zborček Jurčki, Ljudske pevke, Mešani pevski zbor KUD Hoče, Cerkveni pevski zbor sv. Jurija Hoče. Gost večera bo pesnik in igralec TONE KUNTNER, ki nas bo popeljal v Cankarjevo leto in božično praznovanje. Vljudno vabljeni!

- Jutri, 17. decembra, pričenjamo z božično osemdnevnico. »Kralja, ki prihaja, pridite, molimo!« nas bo vabil psalmist k svetim mašam. Naj bo tudi obisk osemdnevnice naša duhovna priprava na praznik Gospodovega rojstva.

- PRIDI IN POGLEJ - V torek, 18. decembra 2018, je po večerni sv. maši srečanje Pridi in poglej. V novem ciklusu se pogovarjamo ob apostolski spodbudi papeža Frančiška VESELJE EVANGELIJA. Na drugem srečanju bomo še razmišljali ob drugem delu uvoda; še vedno se nam lahko priključite, besedilo dobite pri g. župniku. Srečanja bodo na tretji torek v mesecu.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Luč miru iz Betlehema 2018 – DELIMO PLAMEN, ZANETIMO MIR. Letošnja poslanica: »Plamen je v mojih rokah. Gori in me greje. Prepričala me je njegova toplota in privabila njegova svetloba. Zdaj imam priložnost, da ga širim naprej –  poiščem bližnjega, začutim njegovo stisko, se darujem zanj in mu pomagam. Toda kako? Ko sprejmem mir v svoje srce, sem podoben sveči, ki je sprejela plamen. Da ohrani plamen, mora sveča goreti. Prav tako moram jaz, da ohranim mir, darovati samega sebe. Vendar sveča z gorenjem izginja, človek pa nikoli ne izgine, če gori iz ljubezni. Vem, da nas je več, ki gorimo. Skupaj lahko ustvarimo mogočen ogenj, ki ga ne bo pogasil noben nemir. Delimo plamen – zanetimo mir.« Skavti bodo betlehemsko luč miru prinesli v našo župnijo prihodnjo nedeljo. Sveče boste lahko kupili po sveti maši.

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec zbira k molitvi in duhovni pripravi na božič.

- Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo ali pa takoj po njej.

- Kdor more, je naprošen, da nabere mah za jaslice v cerkvi. V župnišče ga prinesite najkasneje do četrtka.

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar, ki naj bo v pomoč pri molitvi in izvrševanju dobrih del. V sredini je priloga za misijonski hranilnik. Vanj zbirajo »sadove« njihovega adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah. Škatlice prinesejo k jaslicam na praznik treh kraljev, 6. 1. 2019.

- Obnavljajte naročnino na verski tisk. Prav je, da ima vsaka krščanska družina vsaj en verski časopis. Cene za leto 2019: Družina -  104,00 €, Ognjišče - 33,50 €, Prijatelj - 11,70 €, Misijonska obzorja - 9 €, Mohorjeve knjige - 48 €, Vzgoja - 19,80 €, Božje okolje - 26,40 €, Beseda med nami - 20,40 €, Communio - 34 €, Magnificat  - 55,80 €, Mavrica - 39,90 €, Cerkveni glasbenik - 35,40 €, Radovednež - 14€, #Najst - 23,40€, Cerkev danes - 35,40€, Naša luč - 26,95€, Glasnik kraljice miru - 12€.