2. adventna nedelja - c

- Mladi, danes popoldan lepo vabljeni na adventno dekanijsko srečanje v Slivnico. Srečanje bo od 15.00 do 17.00.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Pogovarjali se bomo o padcu Jeruzalema, Druga knjiga kraljev, 25. poglavje (2 Kr, 25). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo - tudi tisti, ki doslej še niste hodili na naša srečanja! V Svetem pismu je namreč veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Člani ŽPS, lepo vabljeni na srečanje, ki bo v četrtek zvečer. Začnemo s sveto mašo ob 18.00.

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec zbira k molitvi in duhovni pripravi na božič.

- Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo.

- Kdor more, je naprošen, da nabere mah za jaslice v cerkvi. V župnišče ga prinesite do prihodnje nedelje.

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar, ki naj bo v pomoč pri molitvi in izvrševanju dobrih del. V sredini je priloga za misijonski hranilnik. Vanj zbirajo »sadove« njihovega adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah. Škatlice prinesejo k jaslicam na praznik treh kraljev, 6. 1. 2019.

- Hvala Karitas in vsem ostalim sodelujočim pri pripravi ter izvedbi miklavževanja. Bog povrni vašo velikodušnost!

- Obnavljajte naročnino na verski tisk. Prav je, da ima vsaka krščanska družina vsaj en verski časopis. Cene za leto 2019: Družina -  104,00 €, Ognjišče - 33,50 €, Prijatelj - 11,70 €, Misijonska obzorja - 9 €, Mohorjeve knjige - 48 €, Vzgoja - 19,80 €, Božje okolje - 26,40 €, Beseda med nami - 20,40 €, Communio - 34 €, Magnificat  - 55,80 €, Mavrica - 39,90 €, Cerkveni glasbenik - 35,40 €, Radovednež - 14€, #Najst - 23,40€, Cerkev danes - 35,40€, Naša luč - 26,95€, Glasnik kraljice miru - 12€.

- Na voljo je Marijanski koledar in Družinska pratika, nova Družina in decenbereko Ognjišče.

- Kristjanka je postala Maja Predan s  Pivole. Čestitamo.